Kripto Paralar

14 Dev Altcoin’in Tahlili: Hangileri Alınıyor, Hangileri Satılıyor?

Kripto para analiz firması CryptoDiffer, 9 Kasım’da Twitter’dan takipçileri için Bitcoin ve 14 altcoin projesine ilişkin önemli analizleri paylaştı. Coinbase’e göre TOP 15’de yer alan kripto para birimlerine yönelik analizde CryptoDiffer,  Ekim ayında kullanıcıların Coinbas’e 3 ilginç trade sinyali sağladığını belirtiyor. Bu sinyaller: Tipik tutma süresi, Coinbase’deki popülerlik ve trade etkinliği. CryptoDiffer’in analizini Kriptokoin.com olarak sizler için hazırladık

Altcoin analizinde neler dikkat çekiyor?

CryptoDiffer’in analizine göre tutma süresi 96 günle en uzun olan kripto para Litecoin (LTC) iken 1 gün ile en kısa olanı Tether (UDT). Lider kripto Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) 76 ve 75 gün ile yaklaşık bir tutma süresine sahip.

Coinbase’deki popülerliğe gelecek olursak, en popüler olan tabi ki Bitcoin. Burada ilginç olan ise ilk 10 kripto para için genel olarak Coinbase’de piyasa değeri ile paralel olan popülerlikte Cardano (ADA)’nın 3. sırada yer alması. Bu arada, popülerlik açısından Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi iki meme coin de ilk 10’a girmeyi başarmış.

Son olaraktrade etkinliğine bakıyoruz ve Solana (SOL)’un %72 al, %28 sat ve Avalanche (AVAX)’ın %72 sat, %28 al ile dikkatleri üzerlerine çektiğini görüyoruz. Öyle görünüyor ki kripto yatırımcılarının, Solana’ya ilgisi artarken, Avalanche’den vazgeçiyorlar. Bu arada lider altcoin Ethereum’un da %67 al’a karşılık %33’lük sat ile rağbet gördüğünü belirtmeliyiz. Bitcoin ise % 57 al ve %43 sat ile dengede gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu