Kripto Paralar

14 Yaşındaki Bir Kız, NFT ile 10 Dakikada Milyonlar Kazandı!

Çocuklar okulda ve hatta evdeki rastgele sanat ve çizimlerinin yeni teknoloji ortaya çıktıkça çok değerli bir şey olabileceğini asla hayal etmediler. Aslında, işler tamamen değişti. Bir habere göre, 14 yaşındaki bir genç olan Abigail, bir günden az bir sürede bir Belugies NFT oluşturdu ve bu NFT’den 1 milyon dolar kazandı. Haberin ayrıntıları için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Beluga NFT koleksiyonu kısa sürede satıldı ve milyonlar kazandırdı

Abigail, Belugies balinasını fiziksel olarak şehrin akvaryumunda gördükten sonra, yaklaşık 8.000 NFT resminden oluşan bir koleksiyon oluşturdu. Genç kız, teknolojinin gerçekte nasıl çalıştığını açıklayan 25 yaşındaki erkek kardeşi Adam aracılığıyla sıfırdan NFT’de profesyonel oldu. Abigail, neredeyse tüm Belugies NFT çizimlerini baştan iPhone 8’de oluşturdu. Daha sonra erkek kardeşi, Belugies Balinalarını süslemelerle oluşturmak için bir komut dosyası geliştirmesine yardım etti. Bunu yaparak, 8.000 benzersiz fotoğraf elde ettiler.

Abigail, NFT’yi satmak için doğrudan Alpha Art NFT piyasasında satışa sundu. İhalede, Belugies NFT’nin fiyatı 0,8 SOL’den satılmaya başladı. Anında, tüm NFT’ler gönderildikten 10 dakika sonra satın alındı. İlginç bir şekilde, dönüştürüldüğünde 0,8 SOL o sırada 160 dolar civarındaydı. O andan hemen sonra Abigail ve Adam, kanserli çocuklar için bir organizasyon ve Belugies balinalarına yardım eden ayrı bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan Sunshine Kids’e 200.000 dolar bağışladı. Bu durumu büyük bir hevesle Twitter’dan “biz yaptık” diyerek paylaştılar.

Özellikle, ikincil piyasadaki her bir Belugies NFT’nin fiyatının 7.200 SOL trade ile 0,27 SOL’a düştüğü görüldü. Yine de, yeniden satışta takım, %5 telif hakkı aldı. Ekip, önümüzdeki günlerde daha fazlasını yapmak ve karakterleriyle çocuk kitapları yayımlamak için 100 Belugies vermeyi planladıklarından dolayı proje üzerinde çalışmaya devam edeceklerine söz verdiler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu