Kripto Paralar

2 Analist Uyardı: Dogecoin Bu Düzeylere Düşebilir!

Dogecoin fiyatı 0.18 dolara düşme riski altında. Analiste göre, DOGE fiyatı bıçak sırtında ve alıcılar rağbet göstermezse önemli bir düşüş bekleniyor. Dogecoin tarafından finanse edilen DOGE-1 uydusu ile ilgili temel veriler de satın almayı cezbetmiyor. Dogecoin’in düşmesini engelleyen eşiğin bunun üstesinden gelmesi giderek zorlaşıyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Analist: Dogecoin için görünüş zorlaşıyor

Dogecoin fiyatı, kripto para piyasasının çoğunluğu gibi, son birkaç gün içinde güçlü satışlarla karşı karşıya kaldı. Ancak çoğu altcoinden farklı olarak Doge, analist Jonathan Morgan’a göre, yakın bir fiyat düşüşüne karşı konumlanıyor. DOGE fiyatı 0.18 dolara düşme riskiyle karşı karşıya, %75’in üzerinde bir düşüşle 0.08 dolara düşebilir. Dogecoin fiyatı bir devrilme noktasında. 0,23 dolar değer alanında veya altında bir kapanış, analiste göre muhtemelen 0,18 dolar seviyesine hızlı bir hareket yaratacaktır. Oradan, Dogecoin büyük aşağı yönlü hareket riski altındadır.

2021 Hacim Profiline bakıldığında 0,18 ile 0,08 dolar arasında son derece ince bir işlem aralığı görülüyor – bu fiyat seviyeleri arasında neredeyse hiç işlem gerçekleşmedi. Bu, analiste göre, fiyatın bu düşük hacim seviyelerine bir boşluk gibi davranması nedeniyle endişe vericidir. Başka bir deyişle, Dogecoin fiyatı 0.18 doların altına düşerse, bir sonraki yüksek hacimli noda boş bir hacim boşluğuna “emilmesi” muhtemeldir. Tamamen Dogecoin tarafından finanse edilen ve DOGE-1 olarak adlandırılan müstakbel bir ay uydusu hakkındaki yükseliş haberlerine rağmen, Dogecoin fiyatını desteklemek için çok az ilgi var. Bu, osilatörlere bakarak gözlemlenebilir.

Dogecoin fiyatı, yakın vadeli düşüş görünümünü geçersiz kılmak için zor bir yola sahip. Analiste göre Hacim Profili nedeniyle, Dogecoin’in daha yükseğe hareket etmekten daha düşük hareket etmesi daha kolaydır. Dogecoin’in ayrıca net bir boğa piyasasına dönmek için haftalık grafikteki tüm Ichimoku seviyelerinin üzerinde kapatması gerekiyor. Bu, yalnızca Dogecoin toplanıp en az 0,38 dolara yakınsa gerçekleşir.

Alış fırsatı olabilir mi?

Öte yandan analist Akash Girimath’a göre, DOGE fiyatı, piyasadaki satışların ortasında potansiyel bir satın alma fırsatı sağlamak durumunda olabilir. Doge, 0.196 dolarda istikrarlı bir destek seviyesine %15’lik bir düzeltme yolunda ilerliyor. Son iki kez DOGE 0.196 doları yeniden test etti ve bunu %70’lik bir artış izledi. 0.16 dolar talep bariyerinin kırılması, analiste göre, %48’lik bir düzeltmeyi tetikleyecektir. Dogecoin fiyatı, akran meme coinler yeni zirvelere çıktığı için herhangi bir güç göstermedi. Piyasadaki kararsızlık, DOGE’yi yaklaşık üç haftadır serbest düşüşte olduğu için etkiliyor gibi görünüyor. Ancak, tarih tekerrür ederse bu düşüş eğilimi sona erebilir.

Dogecoin fiyatı son üç hafta içinde %32 düştü ve büyük kripto para kararsız kaldığı için daha fazlasının gelmediğini gösteriyor. Analiste göre, DOGE’nin %15’lik bir düzeltme daha yapması ve 0.196 dolar destek seviyesini tekrar ziyaret etmesi muhtemel. Kısa vadeli görünüm düşüş eğiliminde olsa da, piyasa katılımcıları Dogecoin fiyatının 0.196 dolara yaklaşırken bir tür hafif yükseliş tepkisi göstermesini bekleyebilir. Son iki kez (4 Ağustos, 28 Eylül), DOGE bu bariyeri yeniden test etti, iki ila dört hafta boyunca %70’lik bir artış gözlemlendi. Yatırımcılar, mevcut geri çekilmenin bu destek seviyesi etrafında istikrar kazanmasını bekleyebilir, analiste göre bu da iyi bir satın alma fırsatı olacaktır. İyimser bir durumda, Dogecoin fiyatının 0.196 dolardan sıçrama yapması ve DOGE’yi 0,311 dolara itebilecek başka bir hızlı yükselişi tetiklemesi muhtemel.

Analiste göre, satış baskısında 0.196 dolar civarında bir artış, en önemli destek seviyesinin 0.16 dolardan yeniden test edilmesine yol açabilir. Dogecoin fiyatı bu bariyerin altında günlük bir kapanış üretirse, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır ve potansiyel olarak 0.08 dolar destek tabanında %50’lik bir düzeltmeyi tetikleyecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu