Kripto Paralar

2 Analistten SHIB ve DOGE Kestirimi: Bu Düzeyler Bekleniyor!

Boğalar kontrolü elinde tutmaya çalışırken Shiba Inu fiyatı konsolidasyonda. SHIB fiyatı, boğaların fiyat hareketini 0,00005433 dolarda haftalık pivotun üzerinde tutmaya çalıştığını gördü ancak başarısız oldu. Konsolidasyon devam ederken, haftalık RSI aşırı alıma işaret ediyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

SHIB için konsolidasyon günleri

Shiba Inu fiyatı, SHIB fiyatı her iki taraftan da sıkıştırıldığı için daha düşük zirveler ve daha yüksek dipler görüyor. Flama yükselişe hazır görünüyordu, ancak ABD enflasyon baskısı küresel piyasaları sarstı ve kripto para birimlerini baskıladı. Arka rüzgarlar azalmaya başladığında ve haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alımda işlem görürken, analist Filip L.’ye göre, SHIB fiyatının daha da düzelmesini ve 0,0004500 dolara doğru hareket etmesini bekleyin. Shiba Inu fiyatı, boğaların fiyat hareketini haftalık pivot seviyesinin 0,00005433 dolardan yukarı itmeye çalıştığını gördü, ancak Çarşamba günü ABD enflasyon baskısından sonra arka rüzgarlar azalmaya başlayınca yerinde durdu. Yukarı yönlü fiyat hareketi kırmızı azalan trend çizgisi tarafından kapatıldığından SHIB fiyatı aşağı yönlü işlem görmeye başladı. Aşağıdan gelen yeşil yükselen trend çizgisi ile SHIB fiyatı, orta fiyat olarak 0,0005000 ABD doları ile sıkışıyor. Haftalık pivot, fiyatı 0.00005433 doların üzerinde tutamazsa, SHIB fiyatının aşağı yönlü daha da düşmesi bekleniyor. Analiste göre, bu durumda, yeşil yükselen trend çizgisinin 0,0004500 dolar civarında test edilmesini bekleyin. Piyasa duyarlılığının tersine dönmesi durumunda bir aşağı yönlü kırılma, ayıların 0,00003535 dolara bir adım daha düşmesine yardımcı olabilir.

Boğalar aşırı satım bölgesinde haftalık RSI’yı görmezden gelebilirse ve piyasa hissiyatı karşı rüzgar yerine arka rüzgara dönerse, ilk aşamada 0,0007500 dolar üzerinde bir testte flamanın yükseliş kırılmasını bekleyin diyor analist. Analiste göre, boğalar daha fazla ivme bulabilir ve kırmızı azalan trend çizgisinin üzerindeki kırılmadan sonra alım tarafı hacmi daha da yükselirse, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00008860 doların olası bir yeniden test edilmesini bekleyin.

Dogecoin’de görünüm

Öte yandan analist Dhwani Mehta’ya göre Dogecoin fiyatı, 0,25 dolarlık destek risk altında göründüğü için satışa hazırlanıyor. Daha yüksek seviyelerde reddetme, DOGE’nin aşağı yönlü potansiyelini ortaya çıkarıyor. RSI düşüş eğilimini koruyor. 0,25 dolar, DOGE ayıları için geçilmesi gereken seviye. Dogecoin fiyatı önceki düşüş momentumunu genişletiyor ve Çarşamba günkü işlem aralığında kalmasına rağmen hafta sonunu yanlış bir zeminde başlatıyor. İki yönlü iyi işlere tanık olan Dogecoin fiyatı, ayılar Perşembe günü görülen geçici bir geri dönüşün ardından kontrolü bırakmayı reddettiği için Cuma günü kırmızıya yerleşti.

DOGE satıcıları, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in bir yükseltme sonrasında DOGE’nin geri çekilmesini geçici olarak askıya aldığını açıklamasının ardından geri döndü. Aksine Binance kullanıcıları, kripto borsasının DOGE’yi iade edene kadar para çekmelerine izin vermediğini söyledi. Çelişkili raporlar, köpek temalı kripto paranın etrafındaki hissiyatı olumsuz etkiledi.

Dogecoin’in günlük grafiği, DOGE fiyatının 0.2588 dolardan yukarı eğimli 100-DMA’nın altında gezindiğini gösteriyor. Bu arada, 14 günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI), 50.00 seviyesinin altındayken hafifçe düşerek, düşüş eğiliminin yakın vadede bozulmadan kalacağını gösteriyor. DOGE satıcıları, ek olumsuzluğu ortaya çıkarmak için şimdi 0,25 dolar civarında güçlü bir desteği hedefliyor. Bu seviye, yükselen trend çizgisi desteği ile yükselen 50-DMA’nın kesiştiği noktadır. Çarşamba gününün en düşük seviyesi 0,2337’ye doğru yeni bir düşüş başlatmak için bu kritik desteğin altında bir günlük kapanış gerekiyor. Analiste göre, daha aşağıda, 28 Ekim’in düşüğü 0,2272 dolar DOGE alıcılarının imdadına yetişebilir, bunun altında 27 Ekim’in düşüğü 0,2179 dolar onlar için son savunma hattı olacak.

Analiste göre, yukarı yönde, 21-DMA’nın üzerinde kabul, DOGE fiyatındaki toparlanmaya ekstra ayaklar sunabilir ve kritik yatay 200-DMA’nın 0.2848 dolardan test edilmesini gerektirebilir. DOGE fiyatının bu haftanın başlarında 200-DMA’nın üzerinde direnemediğini ve meme coinde yenilenen aşağı yönlü momentumu tetiklediğini unutmayın. 200-DMA bariyeri sürekli olarak kaldırılırsa, 0,30 dolarlık yuvarlak rakam DOGE boğalarının radarlarına geri dönecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu