Kripto Paralar

2 Kritik Modele Dayalı Ethereum İddiası: 5 Ay ve 6,5 Bin Dolar!

Bir Ethereum fiyat grafiği modeli, ETH‘nin 4. çeyrekte 6,5 bin dolara ulaşabileceğini gösteriyor. Yukarı görünüm, ETH fiyatının beş aylık direnç trend çizgisinin üzerinde bir kırılma gördüğünde ortaya çıkıyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ethereum grafikleri

Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH) bu yıl %415’ten fazla bir artışla 3.800 doların üzerine çıktı. Grafiklerinde gelişen iki büyük yükseliş modeli, sonuçta 6.200-6.500 dolar fiyat aralığına doğru başka bir yukarı hareketin kapsamını vurguluyor. ETH fiyatı 4 bin dolarlık direnç kırılmasını bekliyor. Beş aylık bir yükselen üçgen ve bir kupa ve kulp modeline direnç trend çizgisi olarak hizmet eden psikolojik 4.000 dolarlık işaretin üzerindeki ilk kesin kırılma, önümüzdeki seanslarda fiyat artışını tetikleyebilir. Ayrıntılı olarak, 6.250 dolar seviyesi, yatay ve yükselen trend çizgileri arasındaki en geniş mesafeyi ölçerek ve çıktıyı 4.000 dolar civarındaki potansiyel kırılma seviyesine ekleyerek hesaplanan Yükselen Üçgen modeli için kar hedefi olarak görünüyor.

Bu nedenle, fiyat patlaması, kabaca %64’e eşdeğer hareketleri yansıtır. Aynı zamanda, Yükselen Üçgen’den biraz daha düşük bir başarı oranına sahip olan Kupa ve Kulp modeli, önümüzdeki seanslarda mevcut seviyelerden %56 artışla 6.550 dolara doğru potansiyel bir yükseliş gösteriyor. Kâr hedefi, Kupanın sağ zirvesi ile dibi arasındaki mesafeyi ölçerek ve sonucu, Artan Üçgen ile aynı olan 4.000 dolar civarındaki potansiyel kırılma seviyesine ekleyerek ortaya çıkıyor. İki yükseliş göstergesini destekleyen birincil katalizörlerden biri, söz konusu kalıpların oluşumu boyunca düşen işlem hacmidir. Bu, traderlar arasında zayıf bir konsolidasyon hissiyatı olduğunu gösteriyor. Bu arada, 70 aşırı alım eşiğinin altındaki göreli güç endeksi (RSI) de boğa koşusu için yeterli alan olduğunu gösteriyor.

Bitcoin korelasyon etkisi

ETH için iyimser görünüm, Bitcoin‘in (BTC) aylık %29’luk fiyat rallisinin önderlik ettiği piyasa çapında bir yukarı yönlü patlamanın ardından ortaya çıkıyor. CryptoWatch’a göre, Bitcoin ve Ethereum arasındaki 30 günlük korelasyon katsayısı 0,89’a yakın, yani senkronize hareket eden iki varlığın başarı oranı %89. Kripto odaklı bir haber bülteni hizmeti olan Ecoinometrics, Ether fiyatının BTC’nin ihraç oranını her dört yılda bir 21 milyon arz sınırına karşı yarı yarıya azaltan önceden programlanmış bir olay olan Bitcoin “yarılanmalarına” tepkisini vurgularken pozitif korelasyona dikkat çekti. Portal, Bitcoin ve Ether’in önceki iki yarılanmaya karşı fiyat tepkilerini inceledi ve 11 Mayıs 2020’de gerçekleşen üçüncü yarılanmanın ardından zirvelerini tahmin etmek için veri setini uyguladı. Sonuç olarak, BTC’nin 29.5 kat artarak 253.800 ABD dolarına ulaşmasını bekliyordu, 2021 Kasım ayı sonuna kadar.

Benzer şekilde, Ecoinometrics, ikinci Bitcoin yarılanmasının ardından 120x fiyat rallisine dayanarak, Ether’in aynı dönemde fiyat hedefi olarak 22.300 doları vurguladı. ETH arz sıkıntısı devam ediyor. Ethereum için daha fazla yükseliş ipucu, devam eden arz sıkıntısı şeklinde ortaya çıktı. Özellikle, Ethereum 2.0 akıllı sözleşmesine yatırılan toplam Ether sayısı, 1 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 7,98 milyon ETH’ye ulaştı. Bu tokenler bir yıl veya daha uzun süre kilitli/aktarılamaz durumda kalıyor.

Bu arada, tüm borsalarda tutulan toplam Ether miktarı rekor düşük seviyelerinde kalmaya devam etti ve CryptoQuant Pazartesi günü bir yıl önceki 23.323 milyon ETH’ye kıyasla 18.187 milyon ETH rezerv bildirdi. Ayrıca, kripto veri izleyicisi Santiment, geçen hafta yeni Ether adreslerinde bir artış bildirirken, sıfır olmayan Ether cüzdanlarının sayısı 64,5 milyon ile rekor seviyeye ulaştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu