Kripto Paralar

2 Usta Analist: Bitcoin Önümüzdeki Haftalarda Bu Seviyelerde!

Kripto analisti Jordan Major’a göre, 10 Kasım Çarşamba günü küçük bir flaş çöküşün ardından, Bitcoin (BTC) fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.742 dolardan düştükten sonra, 66.000 dolar seviyesine yerleşiyor gibi görünüyor. Popüler bir Bitcoin (BTC) traderı ve analisti Tone Vays ise, lider kripto varlığının yıl sonundan önce altı rakama ulaşabileceği iddiasını yineliyor. Biz de Kriptokoin.com olarak usta analistlerin tahminlerini ve analizlerini sizler için derledik.

“Geniş çaplı bir kripto rallisi olmadıkça, ilk önemli direnç seviyesi Bitcoin için bir tavan olacak”

Lider kripto, yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatte %5,58 ve önceki haftaya göre %9,2 kayıpla 60.885 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 1,146 trilyon dolar seviyesinde.

BTC 7 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Uzman görüşleri, Bitcoin (BTC)’nin buradan gideceği rota konusunda bölünmüş durumda. Bazıları fiyat artışının yeni başladığını söylerken, diğerleri fiyatın gelecekte bir noktada büyük bir düşüş göreceğini düşünüyor. Bununla birlikte, sertifikalı teknik analist Crypto Birb şunları söylüyor:

BTC hedeflerim belirlendi. Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 100 bin dolar civarında işlem yapmasını bekliyoruz. Ve evet, ciddiyim. Tanık olmak üzere olduğumuz şey birçok hayatı sonsuza dek değiştirecek.

CryptoBirb BTC fiyat analizi / Kaynak: Cryptobirb

Benzer şekilde, stok akış modeliyle (S2F) tanınan takma adlı Hollandalı kripto uzmanı Plan B, “98 bin dolar Kasım ve 135 bin dolar Aralık tahmininin hala geçerli olduğunu” belirtiyor.

PlanB Bitcoin stoktan akışa modeli / Kaynak: PlanB

Kripto analisti Jordan Major, Bitcoin’in önceki 66.000 dolar seviyelerini geri kazanması için piyasanın geri kalanından desteğe ihtiyacı olacağını vurguluyor. Analist, şu anki haliyle, geniş tabanlı bir kripto rallisi olmadıkça, ilk önemli direnç seviyesinin , muhtemelen Bitcoin rallisinin yukarı yönlü yörüngesinde bir tavan görevi göreceğini söylüyor. Jordan Major analizinde şu teknik seviyelere dikkat çekiyor:

Sürekli bir yükseliş trendi olması durumunda, Bitcoin, geri çekilmeden önce 68.000 dolarlık dirençle karşılaşabilir. İkinci ana direnç seviyesi, önceki tüm zamanların en yüksek fiyatına karşılık gelen 66.742 dolar. 64.837 dolarlık pivot noktasının altında bir kırılma üzerine, 64.201 dolarlık ilk kilit destek seviyesi devreye girecek. Bitcoin, gün boyunca büyük bir satış olmadıkça, kabaca 62.927 dolarlık ikinci kritik destek seviyesine ulaşmaktan kaçınabilir.

Tone Vays, 100.000 dolarlık tahmininde ısrar ediyor

Popüler bir Bitcoin (BTC) traderı ve analisti Tone Vays ise, lider kripto varlığının yıl sonundan önce altı rakama ulaşabileceği iddiasını yineliyor. Tone Vays, 115 bin YouTube abonesine, Eylül 2021’de BTC’nin 1 Ocak 2022’den önce 100.000 dolara ulaşacağı tahminini ikiye katladığını söylüyor:

Hala buna bağlıyım beyler. Yıl sonuna kadar 100.000 dolar. Ve yaklaşık altı haftamız var.

Aylık Bitcoin grafiklerine bakıldığında Tone Vays, tüm hareketli ortalamaların yükseldiğini belirtiyor:

Aylık grafik çok boğa görünüyor. Tüm hareketli ortalamaların üzerindeyiz; hepsi yükseliyor.

Hareketli ortalamalar, traderların mevcut ve gelecekteki eğilimleri belirlemesine yardımcı olan teknik göstergeler. Şu anda kripto analisti BTC’yi 60 bin dolar ile 66 bin dolar arasında bir kanalda görüyor:

Bu kanalda kaldığımız sürece, büyük bir çıkış bekliyorum.

Ancak Tone Vays, Şükran Günü’nden sonrasına kadar kanal içinde konsolidasyon bekliyor. Bu senaryo gerçekleşirse Tone Vays, BTC’nin yılın son dört haftasında 60 bin’lerin ortasından 100.000 dolara hareket edeceğini tahmin ediyor:

Buna bağlı kalıyorum (grafikteki ok 100.000 doları gösteriyor). Ve konsolide etmeye ve oku vurmaya devam edersek, bu, Bitcoin fiyatının Kasım sonunda hala 64.000 doların altında olduğu anlamına gelir. ABD’nin büyük tatili olan Şükran Günü’ne giriyorum. Ve sonra 100.000 dolara yükselmesini bekliyorum. Bu yüzden boğa kalmaya devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu