Kripto Paralar

2021’in Kâr Hükümdarı Olan Altcoin’ler Açıklandı: İşte Top 10 Listesi!

Bloomberg sunucularından Jon Erlichman, 2021’de kar kralı olan 10 altcoin projesinin listesini paylaştı. Bizde, Kriptokoin.com olarak Erlichman’ın analizlerini derledik. İşte ayrıntılar…

Shiba, bu hafta son hamlesiyle listeye dahil oldu

SHIB’in geçenlerde 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği performansı, ilk 10’a ayak uydurmasına öncülük etti. Meme’den ilham alan kripto para, hacminin de artmasıyla yüzde 12,5 fiyat artışı göstermişti ve şimdi kısa bir düzeltmeyle AVAX tarafından mağlup ediliyor. Avalanche ise tüm pazarın geniş bir pazar toparlanmasına 90 milyar dolar eklemesi nedeniyle yüzde 16’lık bir sıçrama ile büyük büyük harfler arasında en iyi performans gösteren oldu.

Shiba Inu’ya geri dönersek Pazartesi gününden bu yana değerinin yüzde 6’sını kaybederek en iyi haftalarından birini geçirmedi. Bununla birlikte, geçtiğimiz gün, %12,5 kazanarak 0.00004886 dolardan işlem görmek için bu yılın flaş patlamalarından birini yaptı. Hacmi de yüzde 4’ün üzerinde artarak 4 milyar dolara ulaştı ve BUSD’den sonra piyasanın altıncı en yüksek seviyesi oldu.

Sonraki sıralarda, patlayıcı altcoin projelerinden Solana ve Terra var

Shiba Inu, sırasıyla ikinci ve üçüncü olarak Solana ve Terra’nın önünde bu yıl ülke çapında en fazla kazanan oldu. Meme kriptosu, bugüne kadar yüzde 70 milyonun üzerinde, sırasıyla Solana ve Terra’nın kazandığı yüzde 12.000+ ve 7.000+ oranından çok daha yüksek bir kazanç elde etti. Sonraki sıralar şöyle ilerliyordu:

  • Bitcoin neredeyse iki katına çıktı
  • Ethereum beş kat arttı
  • Cardano’nun ADA’sı 10 kat arttı

Sürpriz oyuncu, yakın zamanda sona ermeyecek gibi görünen SEC ile bir mahkeme savaşına girmesine rağmen, bu yıl yüzde 400 artan XRP oldu. Ethereum, altcoin projelerinin kralı olduğu için, diğer tüm projelerin başarısı buna karşı ölçülür. Cuma günü Cardano, Charles Hoskinson liderliğindeki proje için büyük bir başarı olan günlük işlem hacminde Ethereum’u geçti. Son olarak, Ethereum 4,329 dolar fiyatıyla şu anda yarım trilyonun biraz üzerinde piyasa değerine sahip ve bu da onu JPMorgan, VISA ve Walmart’tan daha büyük yapıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu