Kripto Paralar

20’den Fazla Bildi! Bitcoin ve ETH’nin Sıradaki Adımını Belirledi

Bitcoin ve Ethereum, son dokuz gün içinde önemli fiyat düşüşleriyle karşı karşıya kaldı. Yatırımcılar korku belirtileri gösterirken, bir gösterge önemli bir toparlanmanın devam ettiğini gösteriyor.

TD Sequential, Bitcoin ve Ethereum için “satın alım” sinyali verdi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere daha önce Bitcoin ve kripto paralara yönelik verdiği 20 sinyalin doğru çıktığı Tom Demark (TD) Sıralı göstergesi, hem Bitcoin hem de Ethereum’un 12 saatlik grafiğinde bir satın alma sinyali verdi. Yükseliş paterni, her iki kripto para biriminin de 10 Kasım’dan bu yana piyasa değerlemelerinin düşüş yaşamasının ardından geliyor. Şimdi, TD, düşüş trendi devam etmeden önce BTC ve ETH’nin 12 saatlik mum grafiğinde bir ila dört kez yükseliş bölgesine girebileceğini tahmin ediyor.

Ali Martinez’in analizine göre Bitcoin’i 58.500 doların üzerine çıkaran satın alma baskısındaki bir artış, fiyatları 100 on iki saatlik hareketli ortalama olan 60.000 dolardan gönderebilir. Analiste göre direnç seviyesinin üzerinde 12 saatlik sürekli bir kapanış, toparlanmayı 50 on iki saatlik hareketli ortalama olan 62.300 dolara uzatabilir. Benzer şekilde, Ethereum’un 50 on iki saatlik hareketli ortalaması olan 4.500 dolara ilerlemesi için 4.300 dolarlık direnç seviyesini aşması gerekiyor. Martinez, ETH bu engeli aşarsa, 4.653 dolara yükselebileceğini söylüyor.

Öte yandan analist, daha fazla kayıptan kaçınmak için Bitcoin ve Ethereum’un ilgili düşük seviyelerin üzerinde kalması gerektiğini belirtiyor. Martinez’e göre BTC 55.600 doların altına düşerse ve ETH destek olarak 3.960 dolar kaybederse; düşüş trendi devam edebilir ve BTC 52.000 dolara düşebilirken, ETH 3.700 dolara düşebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu