Kripto Paralar

3 Analist Bitcoin İddialarını Açıkladı: Ocak 2022’de Bu Seviyeler!

Tanınmış bir kripto para birimi analisti olan Matthew Hyland’a göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 250.000 dolara ulaşma yolunda. PlanB’nin S2F modeli, BTC’nin yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşacağını ve bu da başka bir patlayıcı ralliyi körükleyebileceğini tahmin ediyor. Ancak analist, ayrıca öne çıkan bir başka Bitcoin fiyat modelinin geçersiz kılınabileceğine dikkat çekiyor.

Matthew Hyland’a göre Bitcoin fiyatı 2022’nin başlarında kolayca 250.000 dolara ulaşabilir

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Bitcoin fiyatı kısa süre önce, sürekli enflasyonun körüklediği 10 Kasım’da 69.000 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Lider kripto para biriminin artan maliyet baskılarına karşı bir korunma olduğu argümanı, enflasyonist korkular tarafından körüklendi. BTC yeni bir rekor seviyeye fırlarken, önde gelen bir analist, amiral gemisi dijital varlığın Ocak 2022’ye kadar 250.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Bitcoin fiyatı için stok akış modeline göre 2025 için 1 milyon dolar odak noktası haline gelirken, analist Matthew Hyland’a göre önde gelen kripto para birimi 2022’nin başlarında kolayca 250.000 dolara ulaşabilir.

Analist ayrıca, Stock to Flow Asset (S2FX) modeli yerine (S2F) modeli olan Bitcoin stok akış modellerinden yalnızca birinin 2022’den sonra hayatta kalabileceğine dikkat çekiyor. Matthew Hyland, BTC piyasasının henüz coşku yaşamadığını vurguluyor, ancak bu aşamanın Bitcoin fiyatının 100.000 doların üzerine çıktığında gelebileceğini düşünüyor. PlanB’nin S2F modeline göre, önemli kripto para birimi bu yıl Aralık ayına kadar zaten 100.000 dolara ulaşmış olacak.

S2F modeli Aralık ayında 100.000 dolara ulaşan Bitcoin fiyatı ile doğrulandığında, Matthew Hyland “tüm gözler S2X modelinde olacak” diyor ve bu boğa koşusu için amiral gemisi kripto para biriminin 288.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Analiste göre, PlanB, BTC fiyatı hakkında S2F modelinde doğru tahminde bulunduğundan, S2X modelinin coşkulu koşunun geç aşamaları için bir katalizör olabilir ve yatırımcıların, kaçırma korkusuyla (FOMO) 288.000 dolarlık hedefin radarda olduğuna inanması muhtemel.

Bununla birlikte, Matthew Hyland bunun bir “haberi satmak” olayı olabileceğine inandığı için Bitcoin fiyatı bir gerileme ile karşı karşıya kalabilir. Çünkü daha büyük oyuncular diğer büyük yatırımcıların daha yüksek fiyatlarla satmaları için likidite sağlayabilir. Analist, hedef fiyat 288.000 dolar iken, BTC’nin 250.000 dolarda yetersiz kalacağını söylüyor.

Analiste göre, S2X modeli geçersiz kılınacak olsa da S2F bozulmadan kalmaya devam edecek. Model, Bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Matthew Hyland ayrıca risk sermayedarı Tim Draper’ın da BTC’nin 2018’de 2022 yılına kadar 250.000 dolara ulaşacağını tahmin ettiğini belirtiyor.

Kripto analisti Sarah Tran’a göre, önümüzdeki yıllarda, Bitcoin blok ödülünü yarıya indirmeye devam edecek ve bu da lider kripto para arzında yetersiz arza yol açabilecek ve önde gelen bir dijital varlığın fiyatında keskin bir artışa yol açabilecek.

BTC teknik analizi: Geri çekilmeden sonra daha fazla yükselme sinyali veriyor

Analisti Sarah Tran, Bitcoin fiyatının, günlük grafikte bir boğa flaması paterni sunarak, BTC’nin geri çekilmeyi bitirdikten sonra daha da yükselmeye devam edebileceğinin sinyalini verdiğini belirtiyor. Sarah Tran analizine şu yönde devam ediyor:

Bitcoin fiyatının yukarı yönlü ilk hedefi, hakim grafik deseninin flamasını oluşturan simetrik üçgen ile ölçülen 71.658 dolar. BTC bu seviyenin üzerine çıkabilirse, lider kripto paranın aşağıdaki hedefi 88.117 dolar olup, yöneten teknik modelin üst sınırından %39’luk bir tırmanışa işaret ediyor. Bitcoin geri çekilirken, Arms Index (TRIN) piyasada satıcılardan daha fazla alıcı olduğunu öne sürdüğü için, yatırımcılar düşüşü satın alma fırsatını değerlendiriyor gibi görünüyor.

BTC günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bununla birlikte analist, Bitcoin fiyatı iyimser hedeflere ulaşmadan önce, kripto paranın ilk savunma hattının 2 Kasım’da 64.225 dolarda, ardından 22 Ekim’de 63.685 dolarda önemli destek seviyelerini yeniden test edebileceğini hatırlatıyor. Analist, şu teknik seviyelere dikkat çekiyor:

Satış baskısı artarsa, Bitcoin fiyatı, 21 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile aynı zamana denk gelen, yöneten teknik modelin üst sınırını 62.301 dolar olarak etiketleyebilir. Bu seviyenin altına düşülmesi durumunda, yükseliş görünümü geçersiz olabileceğinden boğalar için sorun yaratabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu