Kripto Paralar

3 Dev Şirket Açıkladı: Bitcoin Değil, Bu 3 Altcoin’de Yükselişteler!

Analistler, altcoin fiyatları için güçlü temeller görüyor. Traderler geçen ay düşük performans gösteren altcoinlere yöneldiği için kripto fiyatları Perşembe günü çoğunlukla yükseldi. Bitcoin, aynı dönemde Ethereum için %7’lik bir artışla karşılaştırıldığında, son 24 saat içinde kabaca sabit kaldı. ETF’lerde onaylanmaya yakın ve altcoin fiyatları üzerinde bir baskıya neden olabilir. 3 dev şirket dengelerin değişebileceğini söylüyor…

QCP, Bitcoin ve 2 altcoin projesini tercih ediyor

Kripto ticaret şirketi QCP Capital Telegram’da yaptığı bir duyuruda, “BTC için yön açısından, kendimizi bir yükseliş eğilimi ile buluyoruz, ancak piyasadaki açık iyimserliğe rağmen güçlü bir yükseliş inancı oluşturamıyoruz” dedi.

BTC’nin son performansına rağmen QCP, merkezi olmayan finans (DeFi) pazarındaki yeni büyüme aşaması hakkında “son derece heyecanlı” olduğunu belirtti. Firma, tarafsız BTC pozisyonuna göre Algorand’ın ALGO’su ve Solana’nın SOL’si gibi tokenlerde uzun (long) pozisyonlar alıyor.

Ethereum düşük performansını kapatıyor

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, fiyat desteğini 3.500 doların üzerinde tutuyor ve bazı yatırımcılar altcoin projelerinde temelleri iyileştirmeye çalıştıkça, geçen ay BTC’ye karşı düşük performansı daralıyor gibi görünüyor. Fiyat beklentisi olarak, küresel bir danışmanlık firması olan FundStrat, Çarşamba günü yayınlanan bir haber bülteninde Ethereum üzerindeki yükseliş duruşunu yineledi. Firma analizlerinde piyasa rotasyonlarını analiz ediyordu:

Önde gelen akıllı sözleşme platformunun faydalanmaya hazır olduğu algılanan kuyruk rüzgarlarında rahatız ve ETH’ye rotasyonların Bitcoin baskın bir pazarda herhangi bir büyük yükselişi takip etmesini bekliyoruz.

Teknik açıdan, aşağıdaki grafik, güçlü bir performans döneminden önce gelen Nisan ayından bu yana ilk kez 200 günlük hareketli ortalamadan yükselen ETH/BTC oranını gösteriyor. Oran, Ağustos ayında kısa vadeli bir düşüş trendinin üzerine çıktı ve kısa vadede 0.07’ye doğru daha da yukarı yönlü görebilir.

Delphi Digital’e göre ETF’ler altcoin fiyatları üzerinde bakı kurabilir!

Yine de bazı analistler, önümüzdeki haftalarda Bitcoin borsasında işlem gören bir ürün (ETF) için beklentiler göz önüne alındığında, Bitcoin’in (BTC) performansının devam etmesini bekliyor. Bu konuda, Delphi Digital bir blog yazısında şunları söyledi:

BTC açık faizi (toplam vadeli işlem sözleşmesi sayısı) Mayıs ayı zirvelerinden hala %30 uzakta, bu da piyasaların henüz bir coşku durumuna ulaşmadığını gösteriyor. BTC’nin ETF anlatısı güçlendikçe, ETH ve altcoin L1 talebinin (katman 1 altcoinler) en azından yakın gelecekte arka planda kalması muhtemel.

Bitcoin borsa çıkışları ılımlı

Kripto borsaları mütevazı Bitcoin çıkışları görüyor. Tipik olarak, çıkışlar, traderlerin BTC’lerini satın almak veya satmak için bir borsada tutmak yerine daha yüksek fiyatlar öngörerek BTC’lerini cüzdanlarında saklamaya karar verdikleri anlamına gelir. Perşembe günü, on-chain analiz firması Glassnode’nin attığı tweet, borsalara giriş/çıkışların tamamen tersine döndüğünü söylüyordu:

Mayıs-Temmuz (borsalara) net girişlerin birincil dönemiydi, ancak bu tamamen tersine döndü.

Bununla birlikte, son birkaç ayda, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, döviz çıkışları yatay bir seyir izledi. Bu, trader’ların, Bitcoin’in fiyatı yükseldikçe, ticaret amacıyla BTC’yi kademeli olarak borsalara geri taşıdığını gösteriyor. Zamanla, borsa girişlerine geçiş, Mayıs ayında olanlara benzer şekilde BTC fiyatında bir zirveye işaret edebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu