Kripto Paralar

3 Efsanevi Analist: Bitcoin’in Sıradaki Atılımı Bu Seviyelere!

Bitcoin (BTC) boğaları hala büyük bir kırılma görmeyi umuyor ancak şu anda ayılar baskı uyguluyor ve kripto para birimini 61.000 dolar civarında tutuyor. Peki, ünlü analistler ve trader’lar BTC’nin sıradaki hamlesi için neler diyor? İşte üç analistin yorumları…

Michael van de Poppe: “Bitcoin hala 90.000 dolar yolunda”

Bazı traderlar Bitcoin’in yatay fiyat hareketinden sıkılmış olsalar da, bağımsız piyasa analisti “Rekt Capital” yakın zamanda BTC’nin büyük bir direnç seviyesini desteğe çevirdiğini vurgulayan aşağıdaki grafiği yayınladı. Ardından “BTC haftalardır yatay hareket ediyor olsa da… Yeni destek (yeşil) kurarak önceki ana direnç alanını (kırmızı) başarıyla yeniden test etmeye devam etti,” ifadelerini kullandı.

Analist Michaël van de Poppe, BTC’nin burada desteği tutmayı başarması ve daha yukarılara yönelmesi durumunda neler olacağına gelince, 2021’i sonlanırken fiyatın izleyebileceği olası bir yolu özetleyen aşağıdaki grafiği yayınladı ve “Bitcoin hala 90 bin dolar yolunda,” dedi.

Analistten 80.000 dolarlık hedef

80.000 dolarlık bir kırılma hedefi bekleyen Twitter kullanıcısı GalaxyBTC tarafından daha basit ve anlaşılır bir fiyat öngörüsü sağlandı. Analist, “Her şeyi olabildiğince basit tutmaya çalışıyorum. 60.000 dolar yeni 40.000 dolar. Sırada 80.000 dolar var,” ifadelerini kullandı ve aşağıdaki grafiği paylaştı:

Bu sırada, balina cüzdanları borsa mevduatının hakim olduğunu söyleyen CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, balina cüzdanı etkinliği Bitcoin fiyatı üzerinde hala önemli bir etkiye sahip. Yukarıda vurgulandığı gibi, Bitcoin borsa mevduatlarının çoğu balina cüzdanları tarafından yürütülüyor, ancak borsa rezervleri azalmaya devam ediyor. Analiste göre bu, BTC için bir yükseliş işareti çünkü satın alınabilir arzın azalması, talep arttığında fiyat artışlarına yol açma eğiliminde.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere genel kripto para piyasasının değeri şu anda yüzde 0.1’lik bir yükseliş ile 2.86 trilyon dolar civarında ve Bitcoin’in hakimiyet oranı yüzde 41 seviyelerinde. Bu sırada 1.16 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin yüzde 1.1’lik bir düşüş ile 61.600 dolardan el değiştiriyor. Son 7 günlük değişimi de yüzde 1 civarında geziniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu