Kripto Paralar

3. En Büyük Bitcoin Balinası, Düşüşte Bakın Ne Yapıyor!

Veriler klasik boğa piyasası davranışına işaret ederken, Bitcoin (BTC) balinaları 60.000 dolar civarında oyuna geri dönüyor. 16 Kasım’ın on-chain verilerine göre, üçüncü en büyük Bitcoin balinası cüzdanına 207 BTC daha ekledi.

Bitcoin balinaları dip fiyattan satın alıyor

BTC fiyatının son 24 saatte %8 düşmesine rağmen, büyük yatırımcılar cüzdanlarını doldurmaya devam ediyor. Şu anda 193.433.46915660 BTC bakiyesi ile en büyük üçüncü balina cüzdanı, 62.053 dolar fiyatıyla 12.84 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Bir kripto gazetecisi Colin Wu, balinanın Kasım ayında 635 BTC daha ekleme yaptığını ve mevcut kârının 4.632.109.617.37 dolar olduğunu bildiriyor.

On-chain analistlerine göre bu tür balina davranışları, önceki döngü zirvelerinde görüldüğü üzere boğa koşuları sırasında yaygındır. Analitik firması CryptoQuant’ın bir katılımcısı Salı günü yaptığı açıklamada bu tezi doğrular nitelikte şunları söyledi:

Balinalar ve büyük oyuncular dolarlarını türev borsalarına transfer ederek dip fiyatlardan büyük miktarda BTC short pozisyonu açarak Bitcoin’lerini hedge ediyorlar. Bu 2017 boğa koşusu sırasında açıkça görülmüştü.

Yazıda özetlenen bu durum, fiyat hareketi için “uzun vadeli bir yükseliş işareti” olarak görülmektedir.

62.000 dolar civarındaki talep yetersiz kaldı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, uzun vadeli yatırımcılar bu aydan itibaren cüzdanlarındaki BTC miktarını azaltmaya başladılar. “Dağıtım” olarak bilinen bu olay, geçen yılın Kasım ayından itibaren tarihsel olarak yükseliş fiyatı hareketinin en doymak bilmez aşamasına kadar eşlik etti. Bununla birlikte 62.000 dolar civarındaki yoğun alıcı hacmi, balina aktivitesini izlemek için özel bir araç olan Whalemap’in beklentilerinin aksine Salı günü daha düşük seviyelerin yeniden test edilmesini önlemek için yetersizdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu