Kripto Paralar

3 Kere Bilen Analist: Bu Altcoin Evvel Düşüp Sonra Fırlayabilir!

Popüler kripto trader’i DonAlt, Ethereum fiyatının daha da yükselmesi için olması gerekenleri tartışıyor. DonAlt’ı 28 Mart’taki isabetli 6.100 dolar Bitcoin tahminiyle tanıyor olabilirsiniz. Analist bunun dışında, Ocak ayı başında Bitcoin’in %44’lük rallisini ve 12 Şubat’ta BTC’nin 10.300 doların üzerine çıktığı zirveyi de başarılı bir şekilde öngördü. DonAlt’a göre şimdi, daha düşük altcoin fiyatlarını beklemek için uygun bir zaman olabilir. Analist Ethereum için Bitcoin hareketlerinin takip edilmesi gerektiğini düşünüyor.

DonAlt’a göre altcoin fiyatları baskı altında kalabilir

Analistin tahminleri, ETH’nin bir Bitcoin (BTC) patlaması sırasında düşük performans göstermesinin muhtemel olduğunu, ancak piyasa “birden fazla aylık bir yükseliş trendi” yaşarsa daha sonra yüksek performans göstereceği yönünde. Analist bunun için şunları söylüyor:

Bitcoin yeterince pump’landıkça risk, Ethereum’da dahil olmak üzere piyasa değeri küçük olan kripto birimlerinin düşmesine neden olur. Teknik açıdan bakıldığında, piyasa destek (düşük-orta 3000 dolar) ve direnç (4000 dolar) arasında bir aralıkta. Piyasanın göreceli gücü ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakınlığı göz önüne alındığında, bir aralığın kırılması, bir aralığın bozulmasından daha olasıdır. Genel olarak üçlü zirveler (Ethereum (ETH)), özellikle ATH seviyelerinde oluşanlar olmak üzere, zorlayıcı direnç yapıları değildir.

Coinmarketcap verilerine göre Ethereum, %8.14 haftalık artışla 4,112.19 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük altcoin, Mayıs ortasında ATH seviyesi 4.356 doları kaydetti. DonAlt, Bitcoin’in şu anda yatırımcılara aşağı yönlerden daha fazla avantaj sunduğunu düşünüyor. Bunun için şunları söyledi:

Eğer Ethereum long’ladıysanız ve doğru tahminse, muhtemelen Bitcoin long’lamaktan daha az para kazanacaksınız. Eğer Ethereum long’ladıysanız ve yanlış tahminse, muhtemelen Bitcoin long’lamaktan daha fazla para kaybedeceksiniz. Bu konudaki inancımız inanılmaz derecede yüksek değil, ancak Bitcoin’de baskın bir kırılma olasılığı dikkate değer. Bize göre, Ethereum’a dönüş zamanı, kopan toz çöktüğünde gelecek. Ethereum/Bitcoin paritesinde büyük bir düşüş, kumar oynayamaya başlamak için iyi bir zaman olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu