Kripto Paralar

3 Kere Bilen Analistten Bitcoin, ETH ve Altcoin Tahminleri!

Kripto analiste göre Bitcoin ve Ethereum kısa vadede altcoinlerde “likidite vakumunu” tetikleyecek. Analistere göre, yatırımcılar şu anda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzerine odaklanmalı. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin nereye evriliyor?

Cred ve DonAlt olarak bilinen analistler, piyasa değerine göre ilk iki kripto paranın, son zamanlarda yeni tüm ATH’lere çıktıktan sonra hala iyi göründüğünü söylüyorlar. Analistler: ‏‎ “Piyasa yeniden test edildi ve çok önemli haftalık desteği 58.000 doların üzerinde kapattı. Teknikler yükselişte” diyor. BTC’nin ‘en kötü durum senaryosu’ açısından Cred ve DonAlt, kırılma durumunda traderların 50.000 dolar civarında güç araması gerektiğini söylüyor. Bitcoin bu seviyeyi kaybederse, BTC‘nin yükseliş trendinin sona ereceğini düşünüyorlar. Ancak Bitcoin’in güçlü göründüğünü düşünüyorlar ve yatırımcılara daha yüksek bir hamle için 70.000 dolar veya 80.000 dolar gibi temiz, yuvarlak rakamlar aramalarını tavsiye ediyorlar. Analistler diyor ki:

S&P 500 istikrarlı bir şekilde yeni zirveler yapıyor, bu nedenle geleneksel piyasaların yuvarlanmasının bir sonucu olarak ilişkili zayıflık olasılığı azaltılıyor. Momentum eksikliği bazı katılımcıları endişelendirse de, desteğin üzerinde ve tüm zamanların en yüksek seviyesinde düşüş yaşamak zor. Kanıtlar değişirse fikrimizi değiştiririz.

Bununla birlikte, DonAlt ve Cred kısa vadede altcoinlerde daha az iyimserler. Analistler: “Önde gelenlerin hareket halinde olduğu göz önüne alındığında, altcoinlere karşı tavrımız en iyi ihtimalle ılımlı. Bitcoin ve Ethereum oynaklığının, en azından kısa vadede altcoinler arasında bir tür likidite boşluğu yaratmasını bekliyoruz.” Öte yandan, Bitcoin tahminlerinin tutmasıyla bilinen bir analist olan DonAlt’a kulak vermek gerekiyor. Kendisi, 28 Mart’taki 6.100 doları bildi. DonAlt, Ocak ayının başında Bitcoin’in %44’lük rallisini öngörmüş ve 12 Şubat’ta BTC’nin 10.300 doların üzerine çıktığı zirveyi de başarılı bir şekilde belirlemişti.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu