Kripto Paralar

3 Kere Haklı Çıkan Analist Uyardı: Altcoin’lerde Tasfiye Bekliyoruz!

Yakından takip edilen kripto analisti DonAlt, Bitcoin (BTC) harekete geçtiğinden altcoin piyasasının biraz acı çekebileceğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak, DonAlt’ın tahminlerinin detaylarını sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

DonAlt: Tüm zamanların en yüksek seviyeleri muhtemel…

“DonAlt” ismiyle bilinen analist, Bitcoin ETF lansmanının “haberi satmak” türünde bir olay olmadığını söylüyor. Bunun yerine analist, Bitcoin’i güçlü bir yukarı yönlü hareketin ortasında görüyor. DonAlt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Genel olarak görüşümüz, tüm zamanların en yüksek seviyelerinin muhtemel olduğu… Özellikle 56.000-58.000 dolar civarındaki birleşik günlük ve haftalık alan olmak üzere, geri alınan desteğe herhangi bir düşüş, yeni zirveler için pozisyon alma fırsatlarıdır.

DonAlt: Altcoin piyasasında bir kusma bekliyoruz!

Bitcoin ve Etheruem (ETH) tüm zamanların en yüksek zirvesindeyken DonAlt, altcoin’lerde herhangi bir pozisyon açmak zorunda olmadığını söylüyor. Büyük kripto paraların sermayeyi altcoin piyasalarından uzaklaştıracağına ve onların kan kaybetmesine neden olacağına inanıyor. DonAlt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İlk olarak, eğer Bitcoin patlarsa, altcoin sahipleri hareketi yakalamak için satarken altcoin’lerde bir kusma bekliyoruz. Bu muhtemelen kısa vadede bir tasfiye çağlayanına neden olacak ve Bitcoin patlaması yeşil mumlar basmayı bıraktığında gerçekten güzel bir ortalama geri dönüş oyunu kuracak. Bu nedenle, deneyimli uygulayıcılar için, tasfiyeler sona erdiğinde kısa vadeli bir sıçrama için turbonuke’yi altcoin’lerde satın almak, yakından takip ettiğimiz bir fikir.

DonAlt: Bitcoin çıkışını bitirdiğinde altcoin’ler çekici hale gelecek

Analist, Bitcoin çıkışını bitirip bir aralıkta konsolide olduğunda altcoin’lerin daha çekici hale gelebileceğini söylüyor. DonAlt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Özetlemek gerekirse, majörler her an büyük mumlar (umarım yeşil olanlar) basacak gibi göründüğü sürece altcoin’leri sevmiyoruz. Bunu yaparlarsa, altcoin’ler tasfiye sonrası sıçrama temelinde çekici hale gelecektir. Şimdi, piyasa bu kadar cömert olursa, bazı indirimler aramak için kripto paralar, ekosistemler, izleme listeleri derlemek, seviyeleri işaretlemek vb. hakkında araştırma yapmak için iyi bir zaman.

Bitcoin tahminleri tutan DonAlt, 28 Mart’taki 6.100 doları bildi.  Ayrıca DonAlt, Ocak ayının başında Bitcoin’in %44’lük rallisini doğru bir şekilde öngördü ve 12 Şubat’ta BTC’nin 10.300 doların üzerine çıktığı zirveyi de başarılı bir şekilde belirledi. Bunun dışında analistin tutan başka tahminleri de var.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu