Kripto Paralar

3 Sefer Bilen Analist “BTC, SHIB ve ETH” İçin Bomba Varsayım Yaptı!

Popüler bir kripto stratejisti, mevcut Shiba Inu (SHIB) geri çekilmesinin kripto pazarlarının geri kalanı için olumlu bir sinyal olabileceğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak bunun sebeplerine eğiliyoruz.

SHIB düzeltmesi neden olumlu?

TechnicalRoundup’ın son sayısında kripto traderı DonAlt, Shiba Inu’daki kalıcı bir düzeltmenin bireysel yatırımcıları sağlam temel özelliklere sahip kripto varlıklarına bakmaya yönlendireceğini söylüyor. Analist: “ Shiba Inu’nun, DOGE’un kan kaybetmesini görmek istiyorsunuz, çünkü o zaman bireysel yatırımcıların odak noktasının memlerden gerçek projelere kaydığını göreceksiniz. Bu muhtemelen bizim için, ekosistemdeki insanlar için iyi bir haber” diyor.

Bitcoin‘e (BTC) bakan DonAlt, önümüzdeki aylarda BTC için en olası senaryonun ne olduğunu düşünüyor? Analist diyor ki: “67.000 doların üzerindeki bir kırılmada olduğu gibi sahte bir çıkış alma, yana doğru gitme ve tekrar bozulmaya başlama şansımız olduğunu düşünüyorum. Altcoinler bu dönemde (yan konsolidasyon) iyi iş çıkarırsa… Bence bu tür bir yol en muhtemeldir. Böylece (Bitcoin gider) 70.000 ila 80.000 dolara yükselir. Altcoinler patlarken biraz yana doğru ve sonra aşağı.”

Ethereum‘a gelince, kripto stratejisti, önde gelen akıllı sözleşme platformunun bu yılın başlarında Şubat ayında 1.500 dolardan Mayıs ayında 4.300 dolara yükseldiğinde yaptığına benzer bir ralli başlatmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu söylüyor. Anaalist: “Bence dik bir artışa ihtiyacımız var. [Mayıs 2021 geri çekilmesi] olsa da bunun buradakiyle aynı olacağını düşünüyorum” diyor. DonAlt’ın grafiğine göre, Ethereum önemli bir düzeltmeden önce 6.600 dolara kadar tırmanabilir. Bitcoin tahminleri tutan DonAlt, 28 Mart’taki 6.100 doları bildi. Ocak ayının başında Bitcoin’in %44’lük rallisini doğru bir şekilde öngördü ve 12 Şubat’ta BTC’nin 10.300 doların üzerine çıktığı zirveyi de başarılı bir şekilde belirledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu