Kripto Paralar

3 Sefer Haklı Çıkan Analistten Yeni Bitcoin ve Ethereum Varsayımı

Kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone, 2022’nin başlarında Bitcoin için kritik düzeyde destek ve direnç gösterdi. Stratejist Mike McGlone, Bitcoin’cilerin iyimserliğinin ardındaki dört nedeni belirtmek için Twitter’da kendini gösterdi. Mike McGlone, BTC‘de 10.000 doları, 12 bin doları ve 50.000 doları bilmiş olması ile ünlü bir analist. Kriptokoin.com olarak detaylara bakıyoruz.

Bitcoin tahminleri

Artan benimseme ve azalan arzın önemli olduğunu söyleyen McGlone üç grafik paylaştı: Bitcoin’in (BTC) ortalama yıllık fiyatının dinamikleri, Bitcoin Liquid Index (1Ç zaman dilimi) ve Bitcoin fiyatının 260 günlük oynaklığı ile S&P endeksi için aynı gösterge arasındaki oran.

Bitcoin’in (BTC) hem teknoloji hem de dijital varlık olarak gelişme aşamasında olmasına rağmen hala artan bir şekilde benimsendiğini ifade etti. Ayrıca, azalan arzın BTC beklentileri için net bir pozitif faktör olduğunu belirtti. BTC emisyonları her iki yılda bir %50 oranında azaltılır. Son olarak, McGlone’a göre, Bitcoin (BTC) belirgin olgunlaşma belirtileri gösteriyor. Az ya da çok, azalan bir BTC/S&P500 oynaklık oranı ile gösteriliyor bu durum. Hal böyle olunca BTC, net bir boğa piyasasında 2022’ye yaklaşıyor. Bloomberg stratejisti izlenmesi gereken iki seviye belirtti: 50.000 dolarlık destek ve 100.000 dolarlık direnç. Analist, ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un orta vadeli beklentileri konusunda da iyimser. McGlone, olası Ethereum (ETH) artışını artan talebe, azalan arza ve Ethereum’un finans segmentinin dijital dönüşümündeki rolüne bağladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu