Kripto Paralar

4 Analist: Altın Fiyatları Aralık’a Kadar Bu Düzeylerde Olabilir!

Altın piyasası, ABD enflasyon verilerinin otuz yılı aşkın bir sürenin en yüksek seviyesine yükselmesinin ardından yeni bir yükseliş ivmesi görüyor ve bazı analistler yakın vadede ons başına 1.900 dolara geri dönüş arıyorlar. Sırada neler olacağı hakkında yorumlarda bulunuyor.

Altın fiyatları hangi seviyeleri görecek?

Bazı analistlere göre, enflasyon baskıları arttıkça altın yeni bir teklif yakalıyor ve Federal Rezerv’in enflasyon eğrisinin gerisinde kalacağı endişelerini artırıyor. RJO Futures kıdemli emtia analisti Bob Haberkorn, “Enflasyon burada ve daha da kötüleşecek. Federal Rezerv’in enflasyonun yükselmesini durdurmak için yapabilecekleriyle sınırlı olduğuna dair büyük bir endişe var.

Yatırımcılar arasında Fed’in kontrolü kaybedeceğine dair gerçek bir korku var,” ifadelerini kullandı. Altın fiyatları en yüksek seviyelerinin dışındayken, 1,858 dolardan işlem gördü. Değerli metal şu ​​anda beş ayın en yüksek seviyesinde işlem görüyor. Haberkorn, bunun altının yükseliş hareketinin sadece başlangıcı olduğunu beklediğini de sözlerine ekledi. Altın için bir sonraki hedefinin 1.900 ile 1.920 dolar arasında olduğunu söyledi.

SIA Wealth Management baş piyasa stratejisti Colin Cieszynski, değerli metal fiyatlarının da 1.920 dolara yükseldiğini gördüğünü söyledi. Cieszynski, altının yalnızca önemli bir direnç seviyesini kırmakla kalmayıp, ABD doları yükselirken bile bunu yaptığını da sözlerine ekledi. Darin Newsom analizi başkanı Darin Newsom da altının yakın vadede daha yükseğe çıkacağını söyledi. Altın fiyatlarının yükselmek için yeri olsa da, bazı analistler ons başına 1.870 dolarda bir miktar başlangıç ​​direnci olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu