Kripto Paralar

5 Milyarder Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Konuştu: İşte Detaylar!

Kasım’ın üçüncü haftası AVAX, CRO, MANA ve bir dizi altcoin projesine yüzünü gülerken, başta Bitcoin olmak üzere ETH, BNB ve SOL bugün son kozlarını ortaya koyacak. Hatırlamak gerekirse PlanB’nin S2F modeli Kasım ayının Bitcoin için 98.000 dolarla kapanacağını öngörüyor. Willy Woo mevcut seviyeleri “dip” olarak yorumlarken, işin yatırım ve spekülasyon kısmıyla ilgilenen milyarderlerde bu hafta kripto paraları konu aldı. Micheal Saylor’ın Bitcoin çağrılarıyla başlayalım…

“Bitcoin Türkiye için umuttur”

Micheal Saylor, 21 Ekim’de Jan Wuestenfeld’ın Türkiye Merkez Bankası kararı hakkında analizini retweet’lemiş, “Bitcoin Türkiye için umuttur” çağrıları yapmıştı. Microstrategy CEO’su bu hafta şunları söylüyor:

Bitcoin Türkiye için umuttur. Para birimi Mart ayından bu yana değerinin üçte birini kaybetti ve art arda dokuz yıl geriledi. TL’den USD’ye dönüşüm sadece çöküşü yavaşlatacak, BTC’nin benimsenmesi ise hasarı tersine çevirecek ve ekonomiyi canlandıracaktır.

Bu hafta, ShapeShift.com’un kurucusu Erik Voorhees’da PoW ve PoS’a yönelik eleştirileri ele aldığı şu tweet’i attı:

Proof of Stake “fiat ile aynı” demek, Proof of Work’ün “elektrik israfı” olduğunu söylemek kadar aptalca. Bir madalyonun taraftarları tarafından diğerine karşı alkışlanan zayıf argümanlar. Her iki sistem de pratikte iyi çalışıyor, her birinin ödünleşimleri var.

Girişimci ve yatırımcı Pompliano’nun gündemi de enflasyondu. Kriptokoin.com aktardığımız üzere, Elon Musk ve Dogecoin kurucusu Billy Markus’da artan ABD enflasyonuna dair görüşlerini paylaştı. Pomp ise Bitcoin’den örnek veriyor:

Bitcoin’in enflasyon oranı şu anda yüzde 1.78.

Tron kurucusu Justin Sun, bu hafta WINNFTHORSE NFT’lerinin bir saldırı sonucu iade edileceğini duyurdu:

WINNFTHORSE’a yapılan kötü niyetli saldırılar nedeniyle, bu satışın sonuçları topluluk üyelerine haksızlık oldu. Özür dileriz! 2700 atın bu satışının gerçek oyun lansmanı için at olarak kullanılmamasına ve satıştaki atların tam olarak iade edilmesine karar verdik.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), düşüşe geçen haftada topluluğa seslendi:

Pek çok düşüş, düzeltme ve ayı/boğa piyasası olacak. Ne olursa olsun, teknoloji ve endüstri büyümeye devam edecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu