Kripto Paralar

8 Yıldır Uyuyan Balina Uyandı: 1.300 Bitcoin Harekete Geçti!

On-chain verilerine göre 8 yıldır hareket etmeyen bir balina cüzdanı, bugün 1299 BTC transferi gerçekleştirdi. Mevcut Bitcoin fiyatıyla bu işlem şu anda 75 milyar dolar değerindedir. Bitcoin balinası daha önce 5 Ekim 2013’te cüzdanına aktardığı BTC’leri bugüne kadar hiç hareket ettirmemişti. Ayrıca bu tarihte cüzdanın değeri 166.000 dolar değerindeydi. Cüzdan hareketsiz kaldığı süre boyunca yaklaşık %46540 değerlendi.

Bitcoin balinaları eş zamanlı uyandı

Kriptokoin.com haberlerinden de bildiğiniz üzere daha önce farklı balinalar Shiba Inu’ya yönelmiş, haftalık kazancını %300’e ulaştıracak alımlar yapmıştı. Ek olarak, 3. en büyük BTC balinasının geçtiğimiz günlerde yaşanan düzeltme esnasında cüzdanına 207 BTC daha eklediği biliniyor. Bunların dışında, yine çok eski bir Bitcoin cüzdanı geçtiğimiz günlerde 2207 BTC’yi hareket ettirdi. Şimdi 1299 BTC’nin daha harekete geçmesi aralarında bir bağ olabileceğine dair şüpheler meydana getiriyor.

Ancak, Twitter’dan WhaleAlert verilerine göre bu hareketlilik dönem dönem gözlemlenebiliyor. Balinalar henüz satış yapmasalar bile, piyasada paniğe neden olabiliyor ve grafiklere yansıyabiliyor. Son olarak BTC fiyatında 60.000 desteği artık bir direnç ve BTC henüz net bir kırılım gerçekleştiremedi. 18 Kasım’dan bu yana psikolojik direncinin altında işlem görüyor. Hatırlamak gerekirse, PlanB’nin S2F modeli Bitcoin’de Kasım’ın 98.000 dolarla kapanacağını öngörmektedir. Bir diğer popüler on-chain analisti Willy Woo’da mevcut Bitcoin fiyatını “dip” seviyeleri olarak yorumluyor. BTC Kasım ayını 98.000 dolar üzerinde kapatamazsa, PlanB’nin S2F modeli geçersiz kalacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu