Kripto Paralar

8’den Fazla Bilen Analist: Bu 2 Altcoin, Rekora Koşuyor!

Kripto analistine göre Solana, Ethereum’un hala gidecek yolu varken, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkıyor. Popüler bir kripto para birimi analisti ve traderı, akıllı sözleşme platformları Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) için ileriye giden yolu özetliyor. Smart Contracter takma adıyla bilinen kripto para analisti, 173.800 Twitter takipçisine popüler altcoin SOL’un bir birikim döneminden sonra yeni bir rekor seviyeye yükselmeye hazır olduğunu söylüyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

2 altcoin rekora mı koşacak?

Smart Contracter takma adıyla bilinen kripto para analisti “SOL ATH yakında. Bu yeniden birikim sonsuza kadar sürmeyecek” diyor. CoinGecko‘ya göre, piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi olan Solana, yazı yazılırken 158 dolardan işlem görüyor. Bu haftanın başlarında Smart Contracter, Solana’nın beş dalgalı yükseliş trendinin dördüncü dalgasını sonlandırdıktan sonra ABD doları (SOL/USD) ve Bitcoin (SOL/BTC) karşısında %100’ün üzerinde yükselebileceğini tahmin etmişti.

Smart Contracter takma adıyla bilinen kripto para analisti, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini kullanıyor. Teoriye göre, Dördüncü Dalga, varlık döngüsünün son dalgasını başlatmadan önceki son düzeltme aşamasıdır. ETH durumunda, Smart Contracter, önde gelen akıllı sözleşme platformunun diyagonal direncini 3.500 dolardan çıkardıktan sonra henüz bitmediğini söylüyor. Analist: “Sağlam hareket. Sanırım hala biraz gidecek yolu var” diyor.

ETH ve SOL elele

CoinGecko’ya göre, Ethereum işlem sırasında 3.785 dolardan işlem görüyor. Kripto analisti, Bitcoin çiftinde (ETH/BTC) Ethereum’u da yakından takip ediyor. Smart Contracter’a göre, ETH/BTC şu anda 0.12 BTC’ye (7.355 dolar) geçiş için hazırlanıyor ve mevcut değeri 3.800 dolar olan 0.062 BTC’den yaklaşık %100’lük bir yukarı potansiyeli temsil ediyor. Smart Contracter: “Orada gerçekten ETH/BTC’nin düşüş eğiliminde olduğunu düşünen insanlar var” diyor.

Smart Contracter takma adıyla bilinen kripto para analisti, Bitcoin’de 3.200 dolar, 2020 rallisi, 2020’nin Bitcoin çöküşünü ve daha başka gelişmeleri de doğru tahmin etmişti. Bunun dışında Smart Contracter, geçtiğimiz aylarda Bitcoin’in 23.000 dolara doğru geri çekildiği dönemde genel bir altcoin piyasası düzeltmesini meydana geleceğini de önceden söyledi. Kıdemli analist Smart Contracter bu öngörüsünde de haklı çıktı ve altcoin düzeltmesini önceden bilmiş oldu. Şubat’ın ortasına yakın zamanda bir altcoin düzeltmesi öngören Smart Contracter yine haklı çıkmıştı. Analist, Ethereum’un yaklaşık 1.600 dolar seviyelerine düşeceğini de önceden bilmişti. Analist, Bitcoin ve Ethereum’un son düzeltmesini de bildiği için kripto yatırımcılar, onun tahminlerini dikkatle izliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu