Kripto Paralar

ABD Kongresi’nde Gizemli Kripto Para Toplantısı!

Çin’den göç eden kripto para madencilerinin yeni yuvası Amerika Birleşik Devletleri, başta stablecoin’ler olmak üzere kripto paralar konusunda devlet düzenlemelerini netleştirmeye hazırlanıyor. ABD Kongresinin de katılacağı 17 Kasım tarihli toplantıda, daha somut kararlar almak adına düzenlemeler yapılacak.

ABD, kripto paralar ve kurumların yetkisini tartışıyor

Bilindiği üzere ABD uzun süredir kripto paralar üzerindeki devlet kurumlarının yetkilerini tartışıyordu. Ancak regülasyonlar şu ana kadar nihai bir sonuca varmamış gözüküyor. ABD kurumlarından FED’den SEC’ye, Hazine Bakanlığı’ndan Kongre üyelerine kripto paralar konusunda büyük tartışmalar masaya yatırıldı. Bu dönemde FED başkanı Jerome Powell, “Çin kripto paraları yasaklasa da, böyle bir niyetlerinin olmadığını” bildirdi.

Gizemli kripto para toplantısı

SEC başkanı Gary Gensler’ın yakın incelemesinde olan merkezsiz finans (DeFi), bu sefer önemli Kongresi isimlerinin katılacağı bir toplantıda stablecoin’lerle beraber tartışılacak. Toplantı 17 Kasım’da gerçekleşiyor ve başlıkta “Kripto üzerindeki gizemi kaldırmak: Kripto paralar ve hükumetin rolü”. YouTube üzerinden canlı yayınlanacak toplantıya, Temsilciler Meclisi üyesi Don Beyer başkanlık ediyor. Toplantıya ayrıca, Alexis Goldstein, Tim Massad, Kevin Werbach ve Peter Van Valkenburgh’de katılıyor. Finans, hukuk, Blockchain teknolojisi ve kripto para alanlarında uzman isimlerin fikirleri alınacak.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Endonezya’nın en üst düzey dini organın Şeriat yasalarına göre kripto para birimlerini yasakladığı gelişmelere buradan göz atabilirsiniz. ABD Kongresi’nin 17 Kasım tarihli toplantısının detaylarını aktarıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu