Kripto Paralar

ABD’nin Birinci Bitcoin ETF’si “BITO” Rekora Koşuyor!

ProShares‘in Bitcoin vadeli işlem fonu, açılış gününde büyük talep gören şimdiye kadarki en büyük ETF lansmanlarından biri olma yolunda ilerliyor. ProShares Bitcoin Strategy ETF, Salı günü işlem görmeye başladığında büyük talep gördü. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin ETF’si BITO

Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si, öğleden sonra 1’e kadar 700 milyon dolardan fazla hisse işlemi gördü. BITO kodu altında işlem gören bu, tüm zamanların en büyük üçüncü ETF lansmanı olma yolunda ilerliyor. ProShares Bitcoin Strategy ETF’nin lansmanı, ilk birkaç saatlik canlı alım satım işlemlerinde yatırımcılar arasında bir hit olduğunu kanıtlıyor. ETF, öğleden sonra erken saatlerde 17 milyondan fazla hissenin en az 40 dolarlık bir fiyatla el değiştirdiğini gördü ve bu onu tüm zamanların en iyi ETF lansmanlarından biri haline getirdi.

İşlem gören 700 milyon dolardan fazla ETF ile ProShares Bitcoin Strategy ETF, tüm zamanların en iyi dördüncü ETF lansmanı ve gün sonunda en az üçüncü sırayı alma yolunda. Kıdemli ETF analisti Eric Balchunas Salı günü tweet attı ve “[ProShares Bitcoin ETF] 1 milyar dolar ve en üst noktada yasal bir atış yaptı” dedi.

Fundstrat’tan Tom Lee’nin Pazartesi günkü notuna göre, fona ilk yıl girişleri 50 milyar doları aşabilir. ETF için bu kadar güçlü bir talep, Bitcoin’i 168.000 dolara çıkarmaya yardımcı olabilir. ProShares Bitcoin Strategy ETF, “BITO” borsa sembolü altında işlem görüyor ve yıllık %0,95 harcama oranına sahip. ETF, Salı işlemlerinde %5 kadar işlem görürken, BTC yaklaşık %1 arttı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu