Kripto Paralar

Açıklandı: Elon Musk’un Şirketi Bitcoin’lerini Sattı Mı?

Elon Musk’un şirketi Tesla, merakla beklenen üçüncü çeyrek rakamlarını açıkladı. Yeni rapora göre, Tesla elindeki Bitcoin (BTC)’leri satmadı, ancak yeni BTC’de alıp bilançosuna eklemedi.

Tesla beklenen üçüncü çeyrek kazançlarını açıkladı: Bitcoin ne oldu?

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Tesla’nın 2. çeyrek bilançosuna göre şirket sahibi olduğu Bitcoin’leri satmadı. Bu 2. çeyrek bilançosunda BTC ile ilgili 23 milyon dolarlık değer düşüklüğü bildirildi. Ancak raporda şirketin net gelirinin 1 yıl öncesine kıyasla 10 kat artarak 1 milyar doları aştığı vurgulandı. Bu büyük bir başarıyı temsil ediyor. Şimdi ise Tesla merakla beklenen 3. çeyrek raporunu yayınladı.

Bu rapora göre Tesla, 13 milyar 760 milyon dolar gelir beyanında bulundu. Ancak rapordaki BTC detayı ise dikkat çekti. Herkes Tesla’nın elindeki BTC’ler ile ne yaptığını merak ediyordu. Rapora göre, Tesla elindeki Bitcoin (BTC)’leri satmadı, ancak yeni BTC’de alıp bilançosuna eklemedi. Son verilere göre, Tesla sahip olduğu 37 bin 500 BTC’yi elinde tutmaya devam ediyor.

Tesla sahip olduğu 37 bin 500 BTC’yi elinde tutmaya devam ediyor

Şirket başlangıçta Şubat ayında 1,5 milyar dolarlık devasa Bitcoin alımını duyurdu ve daha sonra BTC ödemelerini kabul etmeye başladı. Ancak daha sonra çevresel kaygılar nedeniyle Mayıs ayında BTC ödemeleri durduruldu. Tesla, lider kripto paranın likiditesini test etmek için Bitcoin’inin yüzde 10’unu birinci çeyrekte sattı. 

İkinci çeyrekte pozisyonunu değiştirmedi, ancak Bitcoin fiyatındaki düşüş nedeniyle 23 milyon dolarlık bir satış kaybı bildirmek zorunda kaldı. BTC dün yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi ve 67.000 doları kırdı. Haziran ayında Tesla CEO’su Elon Musk, enerji yoğun PoW algoritmasını eleştirmesine rağmen en büyük kripto para birimine olan bağlılığını yeniden doğruladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu