Kripto Paralar

Açıklandı: Milyonerler Bu Altcoin’lerden Satın Alıyor!

Bir ankete göre Amerikalı milyonerlerin çoğu Bitcoin ve Ethereum, Shiba Inu, Dogecoin gibi popüler altcoin projeleri de dahil olmak üzere kripto para birimlerine yatırım yapıyor.

Milyonerler, Bitcoin ve altcoin yatırımı yapıyor

Elon Musk ve Tim Cook gibi süper zengin teknoloji ünlülerinin milyarlarca dolarının bir kısmını kriptoya yatırdığı bir sır değil. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Tesla CEO’su Musk, DOGE yatırımıyla gündeme geldi. Bununla birlikte, yeni bir anket şimdi ABD’deki sıradan zengin insanların bile kriptoya yatırım yaptığını buldu.

Yatırım web sitesi The Motley Fool’da yayınlanan anket sonuçlarına göre, net değeri 1 milyon ABD dolarının üzerinde olan Amerikalıların yaklaşık yüzde 68’i kripto para birimlerine para yatırdı. Bu değer, güçlü getiri sağlayacağına inandıkları için çoğunlukla kriptoya yatırım yapan kabaca 4,7 milyon kişiye tekabül ediyor. Katılımcıların yüzde 61’i kripto para kavramına inanırken, yüzde 60’ı bunun güvenli bir değer saklama aracı olduğunu düşünüyor. Bu özel kripto yatırımcı grubu arasında en popüler kripto para birimleriyle ilgili birkaç sürpriz de var.

ABD’deki bu kripto-yatırımcı milyonerlerin yüzde 60’ının Bitcoin’e, yüzde 55’inin Ethereum’a sahip olduğu belirtiliyor. Bu, şaşırtıcı değil. Ancak, yüzde 86’sının, Shiba Inu veya Dogecoin gibi en az bir meme coin’e yatırım yapmış olması oldukça şaşırtıcı. Anket, bu milyoner kripto yatırımcılarının neredeyse yarısının Dogecoin’e sahip olduğunu, üçte birinin ise rakip Shiba Inu’ya sahip olduğunu ortaya çıkardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu