Kripto Paralar

Açıklandı: Türk Yatırımcıların Radarında Bu 10 Altcoin Var!

Kripto para birimleri, Türkiye’de popülerliğini koruyor. Peki yatırımcılar hangi projelerle ilgileniyor? Ünlü kripto para platformu CoinGecko’nun verilerine göre Türk yatırımcılar, bu hafta en çok bu 10 altcoin projesini aradı. İşte detaylar…

Türk kullanıcılar bu altcoin projelerini aradı

Kripto para birimi verilerini 2014’ten beri izleyen CoinGecko, Türkiye’deki yatırımcılar ve kripto meraklıları tarafından da yaygın bir şekilde kullanılıyor. Platformun haftalık verilerine göre 6-12 Kasım haftasında Türkiye’de en çok merkezi olmayan meme platformu özelliğine sahip bir meme coin olan Catecoin (CATE) arandı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere CATE, geçtiğimiz hafta da Türkiye’de en çok aranan coin oldu.

En çok aranan ikinci altcoin, popüler metaverse coin’lerinden bahsedilirken mutlaka adı geçen Star Atlas (ATLAS) oldu. Üçüncü sırada popüler meme coin SafeMoon (SAFEMOON) yer alırken dördüncülüğü bir başka metaverse tokenı olan Radio Caca (RACA) aldı. Beşinci sırada merkeziyetsiz borsa Pangolin (PNG) göze çarpıyorken altıncılık, oyuncuların hikayelerini hayranlarıyla paylaşmaları için tasarlanmış küresel bir NFT pazaryeri olan Shirtum’a (SHI) gitti.

Listenin sonlarına yaklaşıldığında, yedinci ve sekizinci sırada ismi benzer iki coin göze çarpıyor: KCCPad ve BSCPad. KCCPad, KCC’deki ilk büyük launchpad olarak karşımıza çıkıyor ve KuCoin Community Chain’de faaliyet görüyor. BSCPad ise mevcut launchpad’lerdeki kusurları çözmeyi hedefliyor. Listede dokuzunculuk, bir diğer popüler meme coin olan Dogelon Mars’a (ELON) giderken en çok aranan sonuncu coin yine launchpad odaklı TRONPAD oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu