Kripto Paralar

Açıklandı: Yatırımcılar, Paralarını Bu 2 Altcoin’e Park Ediyor

Finance Magnates’e göre, Ripple’a bağlı kripto para birimi XRP, Birleşik Krallık’taki altcoin yatırımcıları arasında popülerlik kazanıyor. Medya, eToro ticaret platformu tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora atıfta bulundu.

İngiltereli altcoin yatırımcıları XRP’yi seçiyor

eToro tarafından paylaşılan veriler, bu yılın üçüncü çeyreğinde İngiltere’deki bireysel yatırımcıların altıncı en büyük kripto para birimi XRP’ye daha fazla dikkat etmeye ve diğer kripto paralardan daha fazla para yatırmaya başladığını belirtti. Şimdi, XRP, bireysel kripto pazarında İngiltere’de bir numaralı kripto haline geldi. Bu yılın ikinci çeyreğinde, XRP %4 artış gördü ve mülkiyetteki yıllık büyüme %105 arttı.

Cardano’nun ADA’sı, İngiliz yatırımcıların XRP’den sonra baktığı ikinci kripto para birimi oldu. Son üç ayda ADA, buradaki popülerlik açısından Ethereum’u geride bırakarak %11 arttı ve yatırımcılara 2021’de yıllık %1.230 artış sağladı.

Ripple, İngiltere’nin CBDC’sini oluşturmaya yardımcı olacak

Kriptokoin.com aktardığımız üzere, Ripple, Birleşik Krallık’ın CBDC dijital sterlini oluşturma sürecini hızlandırmak için Digital Pound Foundation’a girerek bir ortaklık anlaşması imzaladı. Ripple’ın politika şefi Susan Friedman’a göre, bu ortaklık küresel finansal sistemin evrimi için faydalı olacak. Bu anlaşmanın bir parçası olarak Ripple, CBDC’lerle ilgili teknik konular ve politikalar konusunda çeşitli ülkelerdeki merkez bankalarıyla işbirliği yapmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu