Kripto Paralar

Ağustos, Eylül’ü Bildi! Analist, Bitcoin’in Ekim, Kasım, Aralık Düzeylerini Verdi

Başarılı analist PlanB, Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki birkaç ay içinde büyük bir parabolik ralli düzenlemesini bekliyor. Ünlü analist, Bitcoin’in Ağustos ve Eylül kapanış fiyatlarını doğru öngördüğü için tahminleri dikkat çekiyor. Ayrıca analistin geliştirdiği S2F modelinin de Bitcoin’in yörüngesini doğru çizdiğini belirtmek gerekiyor. Kriptokoin.com olarak, analistin tahminlerinin detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

PlanB: Bitcoin fiyatının Ağustos ve Eylül kapanış fiyatlarını bildi!

PlanB, her yıl piyasaya giren yeni arz miktarını halihazırda var olan arz miktarına kıyasla ölçerek lider kripto para biriminin fiyatını tahmin etmeye çalışan Bitcoin Stok Akış (S2F) modelinin mucididir. Ünlü analist, daha önceki açıklamalarında Bitcoin’in Ağustos ve Eylül kapanış fiyatlarını doğru öngördü.

Bu nedenle analistin tahminlerini yakından takip eden yatırımcılar var. PlanB şimdi ise Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki birkaç ay içinde büyük bir parabolik ralli düzenlemesini bekliyor PlanB konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Son birkaç ayda en çok dikkat çeken model, taban modeliydi. Çünkü 20 Haziran’da tahmin etmiştim. Bu arada Guggenheim baş görevlisinin Bitcoin’in 20.000 doların altına düşeceğini tahmin ettiği zamandı. Ben de aynı gün tahminde bulundum: “Hayır, hayır, hayır 47.000 dolara gidiyor.” Ve Bitcoin o sırada 34.000 doların altındaydı. “Eh, Ağustos’ta 47.000 doların üzerinde kapanacak” dedim. Eylül’de biraz düşüyor ama 43.000 doların üzerinde, Ekim’de ise 63.000 doların üzerinde kapanacak.

PlanB: Bitcoin, Ekim, Kasım ve Aralık’ta bu seviyelerde olacak!

BTC, S2F modelinin taban fiyat tahminlerini takip etmeye devam ederse analist, Kasım ayındaki yaklaşık 60.000 dolarlık mevcut fiyatından %44’ün üzerine çıkabileceğini ve Aralık ayında başka bir büyük ralli düzenleyebileceğini söylüyor. PlanB konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu devam ederse ve açıkçası olmazsa çok şaşırırım, bu son on yılda görmediğimiz bir siyah kuğu olayı olurdu. Ancak bu devam ederse, Kasım’da şimdiden 98.000 dolara ve Aralık’ta 135.000 dolara Bitcoin gidecek. Yani bu gerçekleşirse bu yıl gerçekten güzel bir Noel olacak.

PlanB: Birkaç yüz bin doları aştıktan sonra %80’lik bir çöküş göreceğiz

Önümüzdeki aylarda büyük fiyat artışı beklemesine rağmen analist, Bitcoin’in tarihsel olarak her büyük boğa döngüsünü takip eden başka bir büyük düzeltmeden kaçınabileceğini düşünmüyor. PlanB konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Dünyanın henüz hiperbitcoinizasyon veya süper döngü için hazır olduğunu düşünmüyorum.

Sanırım şu anda açgözlülük ve daha sonra korkuyla yönetileceğiz ve birkaç yüz bin doları aştıktan sonra %80’lik bir çöküş göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu