Sigorta

Allianz BES İptali Nasıl Yapılır?

Allianz BES iptal etme. Bireysel emeklilik iptal etme koşulları ve yolları nelerdir? Emeklilik için BES önemi nedir? Bireysel emeklilik sistemi ilk olarak çıktığı zamanlarda isteyenin katılım sağladığı bir uygulamaydı. Fakat daha sonra her iş yeri için zorunlu hale getirilmiştir. Bu nedenle kişiler BES iptal etme gibi durumları oldukça merak etmektedir.

İşe yeni başlayanların zorunlu olarak dahil edildiği sistemde birçok müşteri cayma hakkını kullanarak ödedikleri sigorta bedelini geri almak istiyor.Eğer işvereniniz tarafından bireysel emeklilik sigortanız Allianz sigorta firmasına ödeniyor ise aşağıdaki adımalrı uygulayarak hızlıca Allianz bes iptal hakkınızı kullanabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik İptali Hakkı Nasıl Kullanılır?

Otomatik BES olarak adlandırılan bu uygulamada kişilerden her ay maaşlarının %3 oranında belirli miktarda kesinti yapılmaktadır. Fakat kişiler isterlerse bu işlem gerçekleştikten sonra veya gerçekleşmeden önce bireysel emeklilik iptal haklarını kullanabilirler.

Allianz Sigorta şirketinin de kullanıcıları ve müşterileri için belirlemiş olduğu bazı BES iptal etme kanalları bulunmaktadır. Müşterilerin öncelikle bilmesi gereken hususlardan biri Allianz BES iptal etme işlemi sonucunda birikimlerinden ne kadar tutar kesinti yapılacağını öğrenmeleri gerekir. Eğer kesinti yüksek miktarda ise BES sistemi iptali yerine dondurma işlemi de uygulanabilir.

Allianz BES İptal İşlemi

Allianz BES iptal etme için müşterilere sunulmuş olan 2 farklı yöntem ve yol bulunmaktadır. Bu yollar aracılığı ile Allianz BES iptal talebini ileten müşterilere 10 gün içerisinde maaşlarından kesinti yapılmış olan %3 oranı tekrar aynı maaş hesaplarına yatırılmaktadır. Allianz Sigorta zerinde oluşturulmuş olan bireysel emeklilik sitemlerini iptal etme 3 şekilde gerçekleşmektedir. Bu işlemler şu şekilde sıralanabilir:

Allianz BES iptal formu Allianz çağrı merkezi ile bireysel emeklilik sistemi iptali Allianz internet kanalı Bireysel emeklilik sistemi iptali

Yukarıda saymış oluğumuz kanallardan herhangi birini seçerek siz de Allianz bireysel emeklilik iptali işlemini kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra tahmini 10 gün içerisinde hesabınıza kesilmiş olan BES fonu tekrar aktarılacaktır.

Allianz BES İptali Nasıl Yapılır?

Allianz BES İptali Nasıl Yapılır?

Allianz BES İptal Formu

Allianz bireysel emeklilik işlemlerinizi iptal ettirmek için sitede yer alan bireysel emeklilik sistemi iptal formuna ulaşarak kolay ve hızlı şekilde formu doldurup, bireysel emeklilik iptal talebinizi iletebilmeniz mümkündür.

Allianz Çağrı Merkezi İle Bireysel Emeklilik Sistemi İptali

Allianz Sigortaya ait olan çağrı merkezi müşteri temsilcilerini arayarak kolay bir şekilde bireysel emeklilik iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Allianz Sigorta müşteri hizmetleri ile bireysel emeklilik sisteminde yer alan kaydınızı silme gibi ve sigortacılık ile ilgili diğer tüm sorularınızın yanıtını kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Yapmanız gereken yalnızca Allianz Sigorta çağrı merkezi müşteri temsilcisi numarası olan 444 09 53 numarasını aramak olacaktır. Bu sayede Allianz bireysel emeklilik iptali talebinizi oluşturabilirsiniz. En kısa sürede size geri dönüş yapılır.

Allianz İnternet Kanalı Bireysel Emeklilik Sistemi İptali

Allianz Sigortaya ait olan internet sitesine giriş yapın. Daha sonra karşınıza gelen ekran üzerinde bulunan iletişim formu aracılığı ile bireysel emeklilik sisteminde bulunan üyeliğinizi kolay bir biçimde iptal edebilirsiniz. Bireysel emeklilik sistemine ait bu iptal başvurunuz ise form iletişim formu üzerinden yapılacak olup, ilerleyen günlerde size mail üzerinden dönüş yapılacaktır.

Burada da çağrı merkezinde bulunan müşteri temsilcileri devreye girecektir. Çağrı merkezinde bulunan müşteri temsilcileri tarafından arama yapılacak ve gerekli işlemler ile ilgili tüm bilgileri bu şekilde sağlamış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu