Kripto Paralar

Altcoin İncelemesi: Bu Hafta Gözler Bu 2 Coin’de Olacak!

Uzmanlara göre bu hafta Bitcoin ve altcoin para ekosisteminde kaydedilen artan ralli, önümüzdeki hafta büyük bir yükselişin kaynağı olabilir. Bu spekülasyon, çeşitli sosyal medya platformlarında birçok kripto savunucusu tarafından seviliyor, çünkü en iyi kripto paraları iten ralli önümüzdeki hafta gerçekleşmeye başlayabilir. Mevcut temellere ve ekosistem faaliyetlerine dayanarak, kripto uzmanı Godfrey Benjamin, bu hafta dikkat etmeniz gereken en iyi iki kripto paraya dikkat çekiyor.

İlk coin: Bitcoin (BTC)

Bitcoin, önceki hafta geniş kripto para piyasasını tek başına yeni zirvelere çıkardı. Kripto para, takip eden 7 gün içinde yüzde 10.30’dan fazla artarak haftalık 62.757,13 dolara yükseldi ve Nisan’dan bu yana en yüksek seviyesine çıktı.

Bitcoin – USD Grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin fiyat artışı Ekim ayı boyunca istikrarlı büyümeye dayanırken, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen haftaki büyüme, ProShares Bitcoin Vadeli İşlemler Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmasını çevreleyen duyarlılıkla arttı.

Her şey, SEC konularına aşina olan kişilere atıfta bulunan çeşitli medya raporlarına göre belirlenmiş görünüyor ve Bitcoin Vadeli İşlemler ETF ürününün önümüzdeki haftadan itibaren NYSE Arca’da ve BITO kısaltması altında işlem görmeye başlayabiliriz. Bu olay öngörüldüğü gibi gerçekleşirse, sektöre yeni bir kurumsal para akışı gelebileceği düşünülüyor.

Bitcoin şu anda CoinMarketCap’ten alınan veri başına 60.863,47 dolardan işlem görüyor, önümüzdeki haftadan itibaren kurumsal para ProShares ETF ürününe akmaya başladığında, uzmanlara göre, bu fiyat büyük bir artış görebilir.

Dikkat edilmesi gereken ikinci coin: Popüler altcoin Polkadot (DOT)

Polkadot, önceki haftaya düşüş notuyla başladı, ancak kısa sürede hızını artırdı ve Mayıs ayında elde edilen 49.69 dolarlık ATH’nin biraz altında kalan bir fiyat noktası olan 44.68 dolarlık yeni bir haftalık en yüksek seviyeye ulaştı.

Polkadot – USD Grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Kripto para biriminin fiyat güncellemesi, Polkadot yönetim konseyi, halk tarafından kabul edilirse gelecek ay başlayacak olan açık parachain müzayedeleri için önergeyi kabul ederken körüklendi. Açık artırmalarda teklif verecek protokoller arasında merkezi bir yardımcı program bulacağı için uzmanlara göre DOT tokeninin kazanacağı çok şey var ve geniş ekosistem faaliyetleri, yeni bir fiyat keşfiyle birlikte dijital para birimini önceki ATH’sini geride bırakabilir. Polkadot 41,25 dolardan el değiştiriyor ve hafta için 16,85 dolara yükseldi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu