Kripto Paralar

Altın ve Bitcoin İçin Destansı Kestirim: 1 ve 5 Yıl İçinde Bu Seviyeler!

Equity Management Associates yönetici ortağı Lawrence Lepard, bir para sistemi çöküşünün yaklaştığını ve çöküşün tetikleyicisinin şiddetli enflasyon olacağını söyledi. Lepard, bu çöküşün ardından altın ve Bitcoin’in “paranın yerini alabileceğini” söyleyerek bu iki varlığın sağlamlığına dikkat çekti. Ayrıca, uzun vadeli “epik” tahminlerini de paylaştı.

Lepard: Parasal sistem bozuluyor!

Bir röportajda konuşan Equity Management Associates yöneticisi Lepard, “Sorunlarımıza çözüm olarak en yüksek borca ​​ve en yüksek para basımına ulaştık. Para arzındaki büyüme neredeyse dikey hale geldi ve hiperenflasyona dönüşebilecek enflasyon böyle başlıyor,” ifadelerini kullandı. Sistemin bozulduğunu ve sıfırlanması gerektiğini belirten Lepard, “bildiğimiz şekliyle” ABD dolarının önümüzdeki on yıl içinde çökeceğini belirtti ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Mevcut dolar on yıl içinde ölmüş olacak. Tamamen değersiz olacak. On yıl içinde bu para sistemi başarısız olacak. Enflasyonun yükseldiği noktaya geldiğimizde, ki bu bizim bu noktaya ilerlediğimize inanıyorum, insanlar bu para sisteminin çalışmadığını söyleyecekler. Tüm fiat paralar eninde sonunda, sıfır olan gerçek değerine geri dönecek.

“Altın ve Bitcoin, paranın yerini alabilir” diyen Lepard, tahminlerini açıkladı

Lepard’a göre küresel bir sahnede ABD dolarının olası ikamelerinden biri Bitcoin veya altın olacaktır. Lepard, her iki varlığı da “sağlam para” olarak nitelendirdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, dün, ilk Bitcoin ETF’inin başarılı lansmanının da etkisiyle yeni rekorlara ulaştı. Günün sonunda, her şey enflasyonla ilgili ve Lepard’a göre hem altının hem de Bitcoin’in gerçek değeri zaten çok daha yüksek olmalı. “Geriye dönüp eski parasal oranlara bakarsanız, altın şu anda kolayca 10.000 doları görmüş olmalı. Bitcoin’e bakarsanız, şu anda kolayca 200.000 dolar olabilir” dedi.

Lepard, bu enflasyonist zamanlarda değerlerini koruyacak varlıklara bağlı kalmayı önerdi. “Evler, fiziksel altın ve gümüş, altın ve gümüş madenciliği hisseleri. Bitcoin, sağlam paranın gelişmekte olan bir şekli. Varlıklarınızın bir kısmını size enflasyon koruması sağlayan bir şeye taşımanız gerekiyor” diye ekledi. Yöneticiye göre, altın bir yıl sonra 2.700 dolar, beş yıl sonra 5.000 dolar ve on yıl sonra da dolar cinsinden “sonsuz” değerde olacak. Lepard ayrıca Bitcoin’in bir yılda 150.000 dolara ve beş yılda 2 milyon dolara ulaşacağını öngörüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu