Kripto Paralar

Altın ve Gümüş Aşığı Ekonomist: Bu Coin Geri Çekilince Alacağım!

“Zengin Baba” yazarı, altın ve gümüş sever Robert Kiyosaki Bitcoin’i neden sevdiğini açıklıyor. 15 Ekim tarihinde, “Rich Dad Poor Dad” kişisel finans kitaplarının son derece başarılı yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Altın sever ama…

Tüm zamanların en iyi 10 kişisel finans kitabından biri olan “Zengin Baba Yoksul Baba”, finansal okuryazarlığın (finansal eğitim), finansal bağımsızlığın ve varlıklara yatırım yaparak, gayrimenkul yatırımı yaparak, başlangıç ​​ve sahip olma yoluyla servet inşa etmenin önemini savunuyor. Ve ayrıca kişinin işini ve finansal yeteneğini geliştirmek için finansal zekasını (finansal IQ) artırmaya dikkat çekiyor. Mevcut COVID-19 pandemisi sırasında çeşitli zamanlarda Kiyosaki, Federal Rezerv’in ortaya çıkan ekonomik serpinti karşısındaki tepkisini eleştiriyor ve sosyal medya platformlarındaki geniş takipçilerini kendilerini kaçınılmaz olduğunu düşündüğü yüksek enflasyondan (ve muhtemelen hiperenflasyondan) gelecekte gümüş, altın ve Bitcoin satın almak suretiyle varlıklarını korumaya çağırıyor.

Dün, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ProShares’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si için kayıt talebini dokunaklı bir şekilde onayladığı ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra, Kiyosaki tweet attı:

Altı ay içinde ilk kez Bitcoin fiyatının 60.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasını kutluyordu; ancak temkinli olduğunu ve daha fazla BTC satın almadan önce başka bir geri çekilmeyi beklemek istediğini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu