Kripto Paralar

Analist Açıkladı: Bitcoin Satışları Bitti Mi? Sırada Ne Var?

Bitcoin satışları devam edecek mi? Kripto analisti Nicholas Merten, BTC için önümüzdeki yolu analiz ediyor. Analizin ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

Bitcoin için satışlar sürer mi?

Popüler kripto analisti Nicholas Merten, kripto paranın son fiyat düzeltmesine rağmen Bitcoin (BTC) hakkında negatif eğilimde değil. Merten, 481.000 YouTube abonesine, “nispeten kısa vadede” bile BTC fiyatı konusunda “çok iyimser” olduğunu söylüyor. Yine de, Bitcoin’in yukarı doğru hareket etmeye devam edebilmesi için muhtemelen daha düşük bir fiyat aralığını test etmesi gerektiğini söylüyor. Analist: “İdeal senaryomuz, gerçekten 55.000 doların altına düşmememiz. Bu aralığın üzerinde olduğunu görmek istiyoruz” ifadelerini kullanıyor. Bitcoin, yazı yazılırken 58.000 doların hemen üzerinde işlem görüyordu ve son 24 saatte yaklaşık %7 düşmüştü.

Merten, BTC’nin 56.000 dolar aralığında dayanacağına inanıyor. Ancak “en kötü durum senaryosunun,” piyasa değeri ile en büyük kripto varlığını 50.000 dolar direnç aralığına gönderebileceğini kabul ediyor. Analist, önümüzdeki birkaç ay için hala iyimser ve BTC’nin Ocak ayında bir noktada yüksek fiyat aralıklarına geri döneceğini tahmin ediyor. Bitcoin, bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044.77 dolara yükseldi. Merten, 2022’nin ilk çeyreğinde veya en geç ikinci çeyreğin başlarında BTC’de başka bir döngü rallisi olacağını düşünüyor. Analist, Bitcoin’in 100.000 dolara doğru yükselmeye başlamasını bekliyor. Merten: “Burada çılgın bir durum yok, özellikle logaritmik grafiğe baktığımızda. Bu, beklememiz gerekenle oldukça uyumlu görünüyor” diyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu