Kripto Paralar

Analist, Bitcoin İçin “İşler Çirkinleşebilir” Dedi ve Seviyeyi Verdi!

Analist için Bitcoin’in hâlihazırdaki 60 bin doların altındaki son düşüşü pek de endişe verici değil. Bununla birlikte, eğer BTC 50.000 dolar seviyesinin altına düşerse, Bitcoin için işler çirkinleşebilir görüşünde. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bakıyoruz.

Bitcoin için kritik seviyeler

Miller Tabak’ın baş pazar stratejisti Matt Maley’e göre, Bitcoin (BTC)’in son 60.000 doların altına düşmesi konusunda endişelenmeye gerek yok. Piyasa analisti kısa süre önce Yahoo Finance’e en büyük kripto para biriminin teknik açıdan herhangi bir gerçek hasara maruz kalmadan “epey bir” düşebileceğini söyledi. Analist, Bitcoin (BTC)’in ciddi bir hasara neden olması için 50.000 doların altına düşmesi gerektiğini tahmin ediyor. Böyle bir durumda kripto kralı, temmuzun en düşük seviyelerine geri dönen trend çizgisini kırar diyor: “Gerçekten büyük bir teknik hasar olmadan hala biraz aşağı inebilir” görüşünü savunuyor analist Matt Maley.

Geçen Çarşamba günü, Bitcoin (BTC) 69.000 dolarlık yeni bir rekor seviyeye ulaştı ve aşırı alım bölgesine yükseldi. Morgan Creek’ten Mark Yusko gibi bazı uzun süredir olumlu yaklaşıma sahip olanlar bile geri çekilme nöbetinde diken üztüstündeler. Maley, likidite arzındaki kayda değer bir düşüşün Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için “bazı sorunlara” yol açabileceğinden endişe etse de, uzun vadede hala yükseliş eğiliminde. Bitcoin’den “çok daha savunmasız” olan birçok hisse senedi olduğunu da ekliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu