Kripto Paralar

Analist BTC, Ripple ve ETH İçin Uyardı: Satış Riski! Bu Düzeyler

Bitcoin (BTC) fiyatı, herhangi bir yeni türev vadeli işlem sözleşmesinin açılışı sırasında tarihsel olarak satış baskısı yaşadı. Ethereum (ETH) ise kritik 4.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor ve herhangi bir Bitcoin zayıflığına kadar arka planda kalabilir. Ripple (XRP) için sorun teknik bir ayı bayrağının geçerli kalmasıyla devam ediyor ancak patlayıcı fiyat hareketini tetikleyebilecek önemli bir zaman döngüsüne yaklaşıyor. Tüm bu koşullarda, olası bir satış riski analist Jonathan Morgan’a göre BTC, XRP ve ETH’yi tehdit ediyor…

Bitcoin fiyatının ABD SEC tarafından onaylanan ilk vadeli işlem ETF’si var

Bitcoin fiyatı Ekim ayının başından bu yana önemli ölçüde arttı. Salı, SEC tarafından onaylanan ilk Bitcoin vadeli ETF’sinin (NYSE senedi: BITO) ilk işlem günüydü. ETF onayı, Bitcoin’in gelecekte daha meşru bir varlık sınıfı olmaya sadece bir adımı kaldığını ve gerçek bir spot fiyatlı ETF onayına bir adım daha yakın olduğuna dair güçlü sinyaller veriyor.

Tarih tekerrür edebilir. Daha önce, CBOT vadeli işlem sözleşmesi, CME vadeli işlem sözleşmesi ve Bakkt vadeli işlem sözleşmesi ile başlayan Bitcoin için öne çıkan her türev listeleme, Bitcoin fiyatı için sağlam satış baskısı ile sonuçlandı. Trader’ler ve yatırımcılar bu tür davranışların devam etmesini bekliyor. Herhangi bir zayıflık veya 60.000 dolara yakın bir yakınlık, analiste göre Bitcoin için hızlı bir satış baskısını tetikleyebilir.

Ethereum fiyatı yakın vadeli desteği koruyor, Bitcoin’in hareketini bekliyor

Ethereum fiyat 16 Ekim tarihinde 4.000 dolara çarptıktan sonra sağlamlaştırmaya devam ediyor. 3.700 dolar seviyesindeki Tenkan-Sen, son iki işlem gününde önemli ölçüde test edildi ve destek olarak kalmaya devam ediyor. Yön muhtemelen Ethereum’un nereye gideceğini belirleyeceğinden, Ethereum’un Bitcoin’de mevcut değerlemesini sürdürme veya aşma konusunda kazanılmış bir ilgisi vardır. Boğalar, tüm zamanların yeni zirvelerine doğru ilerlemek için 4.000 dolar veya üzerinde bir kapanış arıyor.

Ancak, analiste göre baskın iç trend çizgisinin (siyah çapraz çizgi) altındaki herhangi bir hareket açığa satış baskısını tetikleyebilir. Yükselen güçlü trend göz önüne alındığında, yatırımcılar Ethereum fiyatını Ichimoku Kinko Hyo sistemindeki bir sonraki Kumo Twist’in tarihi olan 20 Ekim’i izlemek istiyor. Kumo Twist’ler, özellikle bir enstrüman Kumo Twist tarihine yakın güçlü bir şekilde trend olduğunda, genellikle düzeltici hareketler veya geniş trend değişiklikleri için katalizörlerdir. 3.600 doların altında bir kapanış, analiste göre 3.000 doları destek olarak test etme hareketini tetikleyebilir.

XRP fiyatı zayıf görünmeye devam ediyor, Ripple bir satış tehdidi altında

XRP fiyatında özellikle yükseliş temelli bir olay yaşandı: Fox Business’tan Charlie Gasparino, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile röportaj yaptı. Garlinghouse öncelikle SEC ile devam eden yasal dramaya odaklandı, ancak genel tonu olumlu ve kararlıydı. Ancak ne yazık ki, XRP herhangi bir olumlu yanıt veya fiyat hareketi sağlamayı başaramadı. Alıcılar tarafından neredeyse hiç yanıt yoktu.

Analist, mevcut teknik koşulların yaklaşmakta olan bir satış konusunda uyardığını söylüyor. XRP fiyatının Ichimoku sistemi içinde 1,05 dolardan son bir destek bölgesi var. 1.05 dolar, Kijun-Sen, Senkou Span A ve Senkou Span B’nin ortak bir değer alanına sahip olduğu yerdir. 1,04 dolar veya altındaki bir kapanış, XRP’yi Bulutun ve diğer tüm Ichimoku destek seviyelerinin altına yerleştirir. Ayıların bu durumda devralması ve 0,84 dolar yakınındaki önceki destek bölgesine doğru ilerlemesi muhtemel.

Son olarak, boğalar piyasanın kontrolünü ele geçirmek istiyorsa, analiste göre XRP fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması için 1,18 doların üzerinde kapanması gerekiyor. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu