Kripto Paralar

Analist, Cardano’da Büyük Patlama Bekliyor: Bu Seviyeler!

Analistler, ADA fiyat trendindeki konsolidasyon aşaması sona erdiğinde Cardano’nun fiyat düşüşünden kurtulmasını bekliyor. Tarihsel olarak, Cardano fiyatı çoğu konsolidasyon aşamasının sonunda büyük bir ralli kaydetti. Bu nedenle analistler, ADA’nın artan benimsenmesinin ve kullanımının konsolidasyon aşamasından yükselişi hızlandırmasını bekliyor.

Cryptobadger: Cardano %100’lük ralli için yolda

Cardano fiyatı son iki hafta boyunca sürekli olarak düştü. Cardano’nun ana rakibi Solana, piyasa değerinde ADA’yı geride bıraktı ve artık ilk beş kripto para birimi arasında değil. Daha kötüsü, Cardano’nun son ortaklıklarına ve ADA ekosisteminde inşa edilen projelerin sayısındaki artışa rağmen fiyat düşmeye devam ediyor. Analistlere göre bu bir trend olduğu için %100 ila %160 arasında bir yükseliş gerçekleşebilir. Ayrıca, ADA fiyat hedefi, devam eden rallideki tarihsel eğilime bağlı olarak 4-5 dolar olabilir. Bir kripto para birimi analisti olan Cryptobadger şuna inanıyor:

…uzun konsolidasyon aşamaları aslında ADA için çok tipiktir. Aşağıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Kasım-Aralık 2020 civarında, yine Ocak 2021’de ve ardından Şubat sonundan Nisan sonuna kadar benzer kalıplar yaşadık. Bu konsolidasyon evrelerinin her biri 4 ila 8 hafta uzunluğundaydı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Alonzo hard fork’un başarılı bir şekilde uygulanmasından bu yana Cardano, DeFi projelerine güç veriyor. En iyi projeler SundaeSwap (DEX), DeFi protokolü Meld ve Yoroi gibi merkezi olmayan uygulamalar için tarayıcı uzantıları, ADA’nın benimsenmesini ve on-chain etkinliğinin artmasını sağladı.

Sonuç

Artan benimsenme ve ekosisteme inşa edilen projelerin yanında, ADA’nın içinde bulunduğu 2 dolar civarındaki konsolidasyon, analistlere göre bir akümülasyon süreci ve trendin parçası. Cryptobadger ise %100-%160 artışla 4-5 dolar hedefliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu