Kripto Paralar

Analist Düzeylerle Uyardı: Bu 2 Altcoin, Daha Fazla Düşebilir!

Piyasa analisti Ali Martinez’e göre, popüler altcoin Chainlink ve AAVE, istikrarlı desteğe ulaşana kadar daha fazla düşecek gibi görünüyor.

  • Chainlink, 10 Kasım’dan bu yana fiyatının %28’den fazla düştüğünü gördü.
  • AAVE de aynı dönemde %24’ün üzerinde düşüş yaşadı.
  • Bu kripto para birimleri analiste göre, istikrarlı destekle karşılaşmadan önce daha da ileri gidebilir.

Popüler altcoin Chainlink ve AAVE, kripto para piyasası artan kar alma döneminden geçtiği için son yedi gün içinde %24’ten fazla düştü. Teknik modeller, yükseliş trendi devam etmeden önce ufukta daha fazla kayıp olduğunu gösteriyor.

Ali Martinez: Popüler altcoin Chainlink, geri tepme bölgesine yaklaşıyor

Chainlink, geçen hafta piyasa değerinin %28’den fazla düştüğünü gördü ve bir destek seviyesi daha fazla kaybı önledi. Tom DeMark (TD) Sequential göstergesi, LINK’in 12 Kasım’daki 3 günlük grafiğinde bir satış sinyali verdi. Düşüş formasyonu, 3 günlük mum çubuğu düzeltmesi öngören yeşil dokuzlu bir mum çubuğu olarak gelişti. Kötümser görünüm, LINK’in 29 dolarda 100-üç günlük hareketli ortalamaya düşmesiyle doğrulanmış görünüyor.

Kaynak: TradingView

Bu kritik destek seviyesi korunmaya devam ederse Ali Martinez’e göre, fiyatlar 70 dolara yükselebilir. Bununla birlikte Ali Martinez’e göre, destek olarak 100-üç günlük hareketli ortalamayı kaybetmek, Chainlink’in 50-üç-günlük hareketli ortalamayı 25 dolarda test ettiğini görebilir ve kenarda kalan yatırımcıların piyasaya geri dönmesi için daha iyi bir fırsat sunabilir. O zamandan beri LINK bu teknik oluşumun alt sınırına her düştüğünde, düşüş trendi tükendi ve fiyatlar formasyonun üst sınırına sıçradı.

Bu noktadan itibaren Ali Martinez’e göre, LINK reddedilme eğilimindedir, bu paralel bir kanalın özellikleriyle tutarlıdır. Şimdi Chainlink, kanalın alt trend çizgisine yaklaşıyor gibi göründüğüne göre, yükseliş eğilimi devam ediyor gibi görünüyor. Son üç yıldaki benzer fiyat hareketi, LINK’in 25 dolara ulaştıktan sonra kanalın orta veya üst trend çizgisine doğru yükseldiğini gösterdi. Bu direnç alanları sırasıyla Ali Martinez’e göre, 70 dolar ve 200 dolar.

Ali Martinez: AAVE, dik düzeltmeyle bu seviyeleri kırabilir!

Ali Martinez’e göre popüler altcoin AAVE, büyük bir fiyat hareketi yapmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Piyasa değerine göre 50. en büyük kripto para birimi, on aylık bir durgunluk dönemine katlandı ve bir dizi daha düşük ve daha yüksek dip yaptı. Bu fiyat davranışı, 3 günlük grafikte simetrik bir üçgen oluşmasına neden oldu. AAVE‘nin geçen hafta yaptığı %24 düzeltmesi, üçgenin azalan trend çizgisi tarafından reddedilmesinden kaynaklandı. Geri çekilme Ali Martinez’e göre, fiyatlar modelin yükselen trend çizgisine 245 dolarda ulaşana kadar uzayabilir.

Kaynak: TradingView

Popüler altcoin, üçgenin tepe noktasına yaklaştıkça Ali Martinez’e göre, daha önemli bir yükseliş volatilitesinin yakın olduğuna işaret ediyor. Ali Martinez’e göre, 350 dolarlık direnç seviyesinin kırılması, AAVE’nin %82’den fazla artarak 635 dolara doğru yükseldiğini görebilir. Yine de yatırımcılar, iyimser görünümün doğrulanması için destek olarak üçgenin yükselen trend çizgisini 245 dolarda tutmalı. Bunu yapmamak Ali Martinez’e göre, 168 dolara ve hatta 91 dolara doğru daha dik bir düzeltmeyle sonuçlanabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu