Kripto Paralar

Analist: Para Bitcoin’den Bu 3 Altcoin’e Akıyor!

Kripto analisti Ekta Mourya, sermayenin, Bitcoin (BTC)’den DeFi projeleri Avalanche (AVAX), Crypto.com (CRO) ve Curve DAO’ya (CRV) aktığını söylüyor. Kıdemli bir emtia stratejisti olan Mike McGlone’e göre, Kasım ayı ortasındaki kripto para piyasası, köpek temalı kripto para birimleri Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’daki (SHIB) spekülatif fazlalığı temizlemeye odaklandı.

Rektcapital: Bitcoin için duygu nötr, ama korku, geri dönüşlerden önce gelen şeydir

Mike McGlone, kripto piyasasının spekülatif fazlalığı attığını söylüyor. Analist Ekta Mourya ise, Bitcoin fiyatının, 60.000 doların altına düştükten sonra, toparlanırken yeni bir kritik seviyeye baktığını ve Mt.Gox’un kayıp Bitcoin’i alacaklılarına geri verdiği haberinin BTC fiyatını olumsuz etkilediğini belirtiyor.

Kriptokoin.com haberlerinden de bildiğiniz üzere, korku ve açgözlülük endeksi, traderların Bitcoin’e karşı duyarlılığının bir göstergesi olarak kabul edilir. Takma adlı bir kripto para analisti olan Rektcapital, endeksin şu anda nötr olduğunu ve traderlar Bitcoin’e olan ilgilerini kaybettikçe “açgözlülük”ten “tarafsız”a kaydığını ifade ediyor. Bitcoin en son tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, varlığın fiyatı dibe vurdu ve analistler korku ve açgözlülük endeksinde aşırı korkuya dikkat çekti. Rektcapital, BTC fiyat eğilimi tersine dönmeden önce duygunun korkuya dönüşmesini bekliyor:

Bitcoin, Korku ve Açgözlülük Endeksinde son derece korkunç seviyeleri en son ne zaman gördü? 21 Eylül (mavi ok) Bu, BTC’nin yeni Tüm Zamanların En Yükseklerine koşmanın keyfini çıkarmadan önce dibe vurduğu zamandır. Şu anda, duygu Nötr (52) ama Korku, geri dönüşlerden önce gelen şeydir.

Mike McGlone ise bir Twitter paylaşımında, 17 Kasım’da kripto piyasası hakkında şu yorum yorumu yapıyor:

Kriptolar köpeklere mi gidiyor? Meme-coin’ler ve spekülatif fazlalıklar. Kasım ayının ortasındaki kripto piyasası, kripto dolarının çoğalması ve meşrulaştırılması ve spekülatif aşırılıkların temizlenmesi ile birlikte Bitcoin için 60.000 dolar ve Ethereum için 4.000 dolar desteği ile ilgili.

DeFi projeleri AVAX, CRO ve CRV, çift haneli kazandırdı

Bu arada nispeten yüksek toplam değeri kilitlenen DeFi token’leri, Avalanche (AVAX), Crypto.com (CRO) ve Curve DAO (CRV), son 24 saat içinde çift haneli kazançlar kaydetti. Kripto para piyasasında daha büyük bir çöküşün ortasında, AVAX fiyatı yükseliyor. DeFi tokeni, son iki hafta içinde %54’ün üzerinde kazanç kaydederek 104,33 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı.

Bugün erken saatlerde Crypto.com, Los Angeles şehir merkezindeki çok amaçlı bir arenanın adının değiştirileceğini duyurdu. Staples Center, LA Kings ve Los Angeles Lakers ile olan ortaklık nedeniyle önümüzdeki 20 yıl boyunca Crypto.com ARENA olarak bilinecek. DeFi token’leri, son 24 saat içinde en yüksek riske göre ayarlanmış getirilerden birini sundu. Takma adlı bir kripto para birimi analisti olan Rager, Bitcoin ve Ethereum’da bir fiyat düşüşü yaşamadığı sürece Avalanche fiyatının yükselmeye devam edeceğine inanıyor:

BTC ve ETH tekrar ağır bir düşüş yaşamadığı sürece, kesinlikle AVAX’ın toparlanmaya devam ettiğini görebiliriz. Bu yükseliş trendini izlemeye devam edeceğiz. Ancak bu ağa sermaye akışını ve AVAX’ın kendisine daha fazla değer kattığını görmeye devam edeceğimizi umuyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu