Kripto Paralar

Analist, SHIB’ten Daha Parlak 5 Altcoin’in İsmini Verdi!

Shiba Inu’nun (SHIB) tarihi kazancı, sabırlı kripto yatırımcılarını milyonerlere dönüştürdü. Ancak kripto analisti Sean Williams’a göre, ne yazık ki, Shiba Inu’nun değerinin çoğunu kaybetmesine neden olabilecek çok sayıda kusuru var. Öte yandan analist, beş altcoin’in, uzun vadede SHIB’den daha iyi performans göstereceğini düşünüyor. Biz de Kriptokoin.com olarak Sean Williams’ın SHIB açıklamalarını ve tavsiye ettiği altcoin projelerini sizler için hazırladık.

Shiba Inu (SHIB) %13.200.000’den fazla kazandı!

Son birkaç yıldır, geniş çapta takip edilen düzinelerce kripto para, daha geniş piyasayı birçok kez aştı. Bunların başında ultra popüler meme parası Shiba Inu (SHIB) geliyor. 2 Kasım akşamı geç saatlerde, tek bir SHIB tokeni bir yatırımcıyı 0,00006738 dolar geri getirecek. Shiba Inu’nun Ağustos 2020’nin başında (0,00000000051 dolar) olduğunu düşünürsek, 15 ayda SHIB token’leri %13.211.665 kazandı. 1 Ağustos 2020’de 10 dolar yatırım yaptıysanız ve elinde tuttuysanız, artık bir milyonersiniz.

Analiste göre, SHIB’in tarihi kazancı birçok faktörün sonucu. İlk olarak, giderek artan sayıda kripto para borsası, farkındalığı artıran ve topluluğu oluşturan trade için SHIB tokenlerini listeliyor. Merkezi olmayan borsa ShibaSwap’ın Temmuz ayında piyasaya sürülmesi, yatırımcıların tokenlerini stake etmelerine olanak tanıyor ve daha da önemlisi onları SHIB’yi daha uzun süre tutmaya teşvik ediyor. Elon Musk’ın tweetleri kazançları körüklüyor. Elon Musk, Shiba Inu kripto paralarına sahip olmasa da, yakın zamanda Floki adında bir Shiba Inu yavrusu evlat edindi. Elon Musk, köpeği veya cinsi hakkında ne zaman tweet atsa, yatırımcılar SHIB’ye yığılıyor. Analiste göre sol olarak, Shiba Inu’ya karşı bahse girmek için birkaç yol varken, bu koşuyu körükleyen net bir duygu odaklı satın alma önyargısı var.

“SHIB’nin rüya koşusu sonunda patlayacak”

Ancak diğer yandan analist, Shiba Inu’nun patlayacağına inanmak için bir dizi neden olduğunu söylüyor. Örneğin, SHIB’nin bir kripto para birimi değişimi dışında neredeyse hiçbir kullanımı yok. Piyasa değerine göre 11. en büyük kripto paranın kabaca 100’den fazla işletme tarafından kabul edileceğini düşünürdünüz, ancak durum böyle değil.

Analiste göre, SHIB, rekabet avantajları söz konusu olduğunda da koklama testinde başarısız oluyor. Bu, Shiba Inu’nun işlemleri işleme yeteneği söz konusu olduğunda öne çıkmadığı anlamına geliyor. Öte yandan, Japon Shiba Inu köpek ırkından ilham alan tek başarılı kripto para birimi bile değil. Ek olarak, Shiba Inu sürekli olarak diğer Blockchain projeleri tarafından seyreltiliyor. Açık konuşmak gerekirse analist, Shiba Inu’dan çok daha verimli ve/veya daha ucuz token seçenekleri olduğunu ifade ediyor. Çünkü analiste göre, tarih bile Shiba Inu’nun başının büyük dertte olduğunu söylüyor ve beş ve altı basamaklı yüzdeye sahip olan diğer coin’ler, sonunda değerlerinin %90’ından fazlasını kaybetti.

Analiste göre bu kripto para birimlerinin geleceği Shiba Inu’dan (SHIB) çok daha parlak

Kripto analisti Sean Williams, Shiba Inu’ya kıyasla aşağıdaki beş altcoin için çok daha fazla potansiyel ve daha parlak bir gelecek görüyor. İşte analistin listesindeki altcoinler:

Ethereum (ETH)

Ethereum, tartışmasız bu listedeki en köklü kripto para birimi. Analiste göre, bunun nedeni, Ethereum’un Blockchain’in, merkezi olmayan finansın (DeFi) bel kemiği olması. DeFi, aksi takdirde finansal kurumlar tarafından yavaşlatılabilecek veya durdurulabilecek işlemleri tamamlamak için finansal odaklı Blockchain akıllı sözleşmeler kullanıyor. Analist, iki taraf arasındaki bir anlaşmayı doğrulamak, uygulamak ve kolaylaştırmak için tasarlanmış protokoller olan bu akıllı sözleşmelerin, Ethereum’u yönlendiren şeyin kalbi ve ruhu olduğunu vurguluyor.

Stellar (XLM)

Blockchain tabanlı ödeme ağı Stellar, analistin bir geleceği olduğuna inandığı başka bir kripto para. Günümüzün altyapısını kullanarak, sınır ötesi ödemelerin doğrulanması ve ödenmesi bir hafta kadar sürebilir. Stellar ile itibari para birimi Lümen’e (ağın protokol simgesi olan XLM) dönüştürülebiliyor, dünyanın yarısına aktarılabiliyor ve saniyeler içinde yerel itibari para birimine geri dönüştürülebiliyor. İşlemi tamamlamanın maliyeti ise adece 0,00001 XLM, bu da işlem başına 0,0000038 dolar demek. Sadece 1 dolarlık ücret almak için 263.000’den fazla işlem gerekiyor.

Solana (SOL)

Analistin, uzun vadede Shiba Inu’ya karşı üstün potansiyele sahip olduğunu düşünüğü bir başka dijital para birimi Solana. Ethereum gibi, Solana Blockchain’i tamamen akıllı sözleşmeleri birleştirmek ve geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (dApp) oluşturmasına izin vermekle ilgili. Ancak analist, Ethereum’dan farklı olarak Solana’nın, verimlilik cephesinde masaya bir dizi dikkate değer avantaj getirdiğini hatırlatıyor. 

Solana’nın, doğrulayıcıların birbirleriyle konuşmasını gerektirmeden olayları doğru olarak belirleyen Proof of History (PoH) protokolü, işlemlerin işlem hızını önemli ölçüde artırıyor. Ethereum saniyede yaklaşık 13 işlem gerçekleştirirken, Solana saniyede 50.000 veya daha fazla işlem gerçekleştirebiliyor. Benzer şekilde, Solana ücret açısından Ethereum üzerinde bir avantaja sahip görünüyor. 

Nano (NANO)

İçin tamamen radar kapalı bir şey için, görünüm Nano ( KRİPTO: NANO ) tamamen Shiba Inu uzun vadede daha iyi performans için. Nano, piyasa değerine göre 117. en büyük dijital para birimidir (2 Kasım itibariyle 820 milyon dolar). Analist, “Radardan tamamen uzak bir şey için, uzun vadede Shiba Inu’dan tamamen daha iyi performans gösterecek Nano’yu arayın” diyor. Nano, piyasa değerine göre 126. sırada yer alıyor.

Finansal odaklı Blockchain’in amacı, ödeme yerleşim sürelerini hızlandırmak, maliyetleri önemli ölçüde azaltmak ve herkesin katılmasına izin vermek için süreci demokratikleştirmek. Tek bir Blockchain’e sahip olmak yerine, Nano’daki her kullanıcının diğer kullanıcılarla rekabet etmek zorunda kalmadan ekleyebilecekleri kendi Blockchain’i var. Analiste göre bu da, Nano’nun ağını ölçeklenebilir ve oldukça verimli hale getiriyor ve ortalama işlem bir saniyeden kısa sürede tamamlanıyor. Öne çıkan bir diğer şey ise Nano’nun ücretsiz işlemleri. 

Cardano (ADA)

Son olarak analist, Cardano’da, Shiba Inu’dan çok daha parlak bir gelecek görüyor. Analist, Cardano geliştirme gecikmeleri yaşamış olsa da geliştiricilerin ağı geliştirmek ve büyütmek için atacakları adımlara dair net bir vizyon ortaya koyduğunu düşünüyor. 2020 yazında, ağ katılımcılarının çalıştırabileceği node sayısını artıran Shelley yükseltmesi yayınlandı. Shelley’nin ardından Cardano’nun Blockchain’indeki işlem sayısı günde yaklaşık 2.000’den günde 100.000’in üzerine çıktı. Ayrıca, Eylül 2021’de merakla beklenen Goguen güncellemesi açıklandı. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu