Kripto Paralar

Analist Uyardı: 2 Altcoin, Düşüş Sinyalini Verdi! Bu Düzeyleri Bekleyin

Altcoin projeleri Polkadot ve Kusama, topluluk DOT ağındaki ilk parachain müzayedelerini onayladıktan sonra kripto spot ışığını üzerine çevirdi. İlk Polkadot müzayedelerinin Kasım ayında başlatılması planlandığından, DOT ve KSM ile ilgili spekülasyonlar artıyor. Projenin takipçileri arasındaki iyimserliğe rağmen, analist Ali Martinez’e göre her iki kripto para da daha yüksek seviyeler yayınlamadan önce geri çekilmeye hazır görünüyor.

Polkadot parachain müzayedelerine hazır

Polkadot’taki (DOT) ilk parachain müzayedeleri, Kusama’nın parachainlerinin başarısının ardından 11 Kasım’da başlayacak. Bu parachainlerin, Polkadot ağının multi-chain -birlikte- çalışabilirlik hedefini gerçekleştirmesi için gereken “temel işlevselliğin son parçası” olduğu söyleniyor. Ayrıca, Polkadot Blockchain’e entegre bir parachain geliştirme hakkını önceden almak için hangi projelerin seçileceğine karar vermek için çok önemlidir.

Yaşananlar arasında, DOT ve KSM’nin fiyatı art arda yükselirken, Çarşamba günkü teklif onayı kripto topluluğu tarafından memnuniyetle karşılandı. Her iki altcoin projesi de oylama sürecinin gerçekleşmesinden kısa bir süre sonra piyasa değerinde %16’dan fazla değer kazandı. Şimdi, Polkadot ve Kusama, yükseliş trendinin devam etmesinden önce kısa bir düzeltmeye bağlı olabilir. Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Ali Martinez, indikatörlerle detaylandırıyor…

DOT fiyatı satış sinyalleri veriyor!

Tom DeMark (TD) Sıralı göstergesi Polkadot’un günlük grafiğinde bir satış sinyali verdi. Düşüş formasyonu, bir ila dört günlük mum çubuğu düzeltmesi öngören yeşil dokuzlu bir mum çubuğu olarak gelişti. Ek olarak DOT’un günlük grafiği, TD kurulumunun DOT‘un trendinde yerel zirveleri tahmin etmede doğru olduğunu ortaya koyuyor. Bu indikatörün 1 Ağustos’tan bu yana sunduğu son üç satış sinyalinin tümü doğrulandı ve önemli geri çekilmelerle sonuçlandı. Bu nedenle, analiste göre mevcut fiyat seviyeleri civarında kar elde etmede yatırımcılar istekli olursa, kısa vadeli düşüş tezini doğrulamaya yardımcı olabilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.90 dolardan 20 Temmuz’un en düşük seviyesi olan 10.40 dolara kadar ölçülen Fibonacci geri çekilme indikatörü, 41.40 dolar direnç seviyesinden bir ret, Polkadot’u 34.80 dolar destek bariyerine itebileceğini gösteriyor. Analiste göre bu kritik talep duvarının üzerinde tutunamamak, fiyatların %50 veya %38.2 Fibonacci düzeltme seviyesine doğru daha da düşmesine neden olabilir. Bu ilgi alanları sırasıyla 30.10 dolar ve 25.50 dolar.

Diğer yandan, Polkadot 41.4 dolar direncinin üzerinde kapatabilirse kötümser görünümün geçersiz olabileceğini belirtmekte fayda var. Bu tedarik bölgesini ihlal etmek, analiste göre DOT’un 49.90 dolar ATH seviyesini yeniden test etmesini veya 60.60 dolarda yeni bir dönüm noktasına ulaşmasını sağlayabilir.

Altcoin projesi Kusama kritik dirence ulaştı

Kusama’nın (KSM) fiyat hareketi 21 Eylül’den bu yana sıkı bir ticaret aralığında tutuluyor. 384 dolardaki %50 Fibonacci düzeltme seviyesi direnç olarak hareket ederken, 327 doalrdaki %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesi destek görevi görüyor. Ayrıca, KSM son birkaç hafta içinde genel arz bariyerine her yükseldiğinde, fiyatları altta yatan talep duvarına geri iten bir ret meydana geldi. Bu noktadan sonra sık sık toparlandı ve aynı fiyat hareketini tekrarladı.

Şimdi Kusama 384 dolar direnç bölgesine ulaştığı için, analiste göre 327 dolarlık desteğe yönelik bir düzeltmenin devam ettiğini varsayabiliriz Bu dar aralığın dışına yakın bir günlük mum çubuğu, KSM’nin bir sonraki seviyelerini belirleyebilir.

Son olarak, genel direnç seviyesinin üzerinde belirleyici bir kapanış, analiste göre Kusama’nın 441 dolara, hatta 512 dolara yükselmesine neden olabilir. Bununla birlikte, ayılar KSM’yi 327 doların altına göndermek için fiyat hareketini kontrol altına alırsa, 245 dolara düşüş yakın olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu