Kripto Paralar

Analist Uyardı: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeylere Düşebilir!

Popüler analist Ali Martinez’e göre, Bitcoin ve Ethereum Perşembe günü Binance ABD’deki flaş çöküşünden sonra güç kaybetmiş görünüyor.

  • Bitcoin ve Ethereum, önemli destek seviyelerinin üzerinde tutunuyor.
  • Bu kilit ilgi alanlarını kaybederlerse analiste göre, her iki varlık da önemli kayıplarla karşı karşıya kalabilir.
  • Analiste göre, BTC 58.000 dolara ve ETH 3.700 dolara düşebilir.

Binance ABD’nin ticaret algoritması, 21 Ekim’de bir Bitcoin flaş çökmesine neden olan bir hatadan zarar gördü. Fiyatlar hızla toparlansa da her iki kripto para birimi de daha fazla kayıptan kaçınmak için şimdi destek bulmaya çalışıyor.

Bitcoin kritik desteğe ulaştı! İşte beklenen seviyeler

Bitcoin ve Ethereum, ani bir çöküşün ardından geri çekiliyor. Binance US, Perşembe günü bir hata ile vuruldu ve Bitcoin fiyatının yaklaşık %90 oranında düştüğünü gören bir ani çökmeye neden oldu. Ethereum da borsada %50 düştü. Her iki varlık da hızlı bir toparlanma gösterse de olay piyasada önemli bir etki oluşturdu. Satış baskısındaki ani artış, lider kripto para birimini 60.100 dolara kadar düşürdü ve piyasa değerini eritti. Fiyatlar tekrar toparlansa da BTC‘nin desteğin üzerinde tutunup tutunmayacağı henüz belli değil.

Kaynak: TradingView

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin’in fiyat hareketi 4 Ekim’den beri gelişen artan bir paralel kanal içinde yer alıyor gibi görünüyor. BTC o zamandan beri bu teknik oluşumun üst sınırına her yükseldiğinde, reddedildi ve formasyonun alt kenarına geri çekildi. Bu noktadan itibaren, paralel bir kanalın özellikleriyle tutarlı olan geri tepme eğilimindedir. Analiste göre, Bitcoin kanalın alt trend çizgisine ulaştığına göre, orta veya üst trend çizgisine doğru bir yükseliş başlayabilir. Bu önemli direnç alanları analiste göre, sırasıyla 66.000 dolar ve 70.000 dolar.

Analist: Bitcoin’in 62.000 dolar ile etkileşimine dikkat etmek çok önemli

Yakın tarihli fiyat geçmişi, anlamlı bir toparlanmanın yakın olduğunu gösterse de, Bitcoin‘in 62.000 dolar ile etkileşimine dikkat etmek çok önemli. Destek seviyesinin kırılmasına yol açan satış baskısındaki herhangi bir artış analiste göre, iyimser görünümü geçersiz kılabilir. Bu durumda analiste göre, BTC 100 veya 200 dört saatlik hareketli ortalamaya düşebilir. Bu talep bölgeleri analiste göre, sırasıyla 59.000 dolar ve 52.000 dolar.

Kaynak: TradingView

Bitcoin düşerken Ethereum, Mayıs ayının ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.380 dolara yaklaştığı için 21 Ekim’de büyük ölçüde reddedildi. Bybt’ten gelen veriler, ani geri çekilme nedeniyle kabaca 46 milyon dolar değerinde long ETH pozisyonunun tasfiye edildiğini gösteriyor. Flaş çöküşten bu yana, ETH de 4.000 doların üzerinde sıkıca tutunamadı.

Analiste göre, Ethereum 3.400 doları test edebilir

17 Ekim’deki dip seviyesi 3.640 dolar ile 21 Ekim’deki en yüksek seviyesi 4.375 dolar arasında ölçülen Fibonacci geri çekilme göstergesi, Ethereum’un istikrarlı bir destek üzerinde oturduğunu gösteriyor. %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi ile 50 dört saatlik hareketli ortalamanın 3.922 dolardan birleşimi, ETH için en önemli ilgi alanıdır.

Fiyatlar bu bariyerin altında kapanmadığı sürece analiste göre, fiyat 4.574 dolara doğru yeniden yükselebilir. Bununla birlikte analiste göre, 3.922 dolar seviyesinin altında belirleyici bir dört saatlik mum çubuğu daha dik bir düzeltmeye yol açabilir. Ethereum daha sonra dalış yapabilir ve analiste göre, hatta 3.400 doları test edebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu