Kripto Paralar

Analist Uyardı: Bu 3 Altcoin Dik Düzeltmeler Yapabilir!

Analist Ali Martinez’e göre, popüler altcoin Terra (LUNA), Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) daha dik düzeltmelere tabi olabilir. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

  • Kâr almadaki ani bir artış, kripto para piyasasını çok önemli bir noktaya getirdi.
  • Analiste göre, Terra (LUNA), Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) için bu, düşüş bölgesine geri çekilmek anlamına bile gelebilir.
  • Bu altcoin’ler zayıf desteği koruduğu için Ali Martinez’e göre, daha fazla satış baskısı olabilir.

Son 24 saat içinde kripto para piyasasında yaklaşık 900 milyon dolar değerinde long ve short pozisyon tasfiye edildi. Ani düzeltme Bitcoin ve Ethereum’u önemli ölçüde etkilese de en fazla birkaç altcoin zarar gördü. Terra (LUNA), Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM), daha fazla aşağı yönlü potansiyel ile en çok etkilenenler arasında yer alıyor.

Ali Martinez, altcoin projesi LUNA için hedefleri verdi!

LUNA, günlük grafiğinde simetrik bir üçgen oluşturan yaklaşık iki aylık bir konsolidasyon döneminden geçti. Ancak 4 Kasım’da LUNA, yükseliş eğilimine bağlı olduğunun sinyalini vererek ondan ayrıldı.  Yükselen fiyat hareketi, Grayscale’in bu altcoini yatırım ürünleri yelpazesine eklemeyi araştırdığı haberleriyle desteklendi. Konsolidasyon modeli, LUNA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 75 dolara doğru ilerlediğini gösterse de, fiyatlar 55 dolarlık psikolojik direnç bariyerini aşamadı. Reddetme, kâr elde etmede önemli bir artışa neden oldu ve bu şimdi iyimser tezi geçersiz kılmış gibi görünüyor. 

Kaynak: TradingView 

Terra, 48 dolarlık destek seviyesinin altına düştü ve 50 günlük hareketli ortalamayı destek olarak 43 dolardan kaybediyor gibi görünüyor.  Daha fazla satış baskısı Ali Martinez’e göre, boğalar için felaket olabilir, çünkü 200 günlük hareketli ortalamaya 23 dolara doğru %52’lik bir düzeltme ile sonuçlanabilir. LUNA, böyle karamsar bir görünümden kaçınmak için mevcut fiyat seviyelerinden toparlanmalı ve destek olarak 48 doları geri kazanmalıdır. Sadece bu engelin üzerinde bir günlük mum çubuğu Ali Martinez’e göre, yükseliş trendinin 75 dolara doğru devam ettiğinin sinyalini verebilir. 

Piyasa analisti: ATOM desteğin altında kırıldı

ATOM ayrıca altındaki tüm önemli destek seviyelerini kaybederek düşüş eğilimine devam ediyor. Akıllı sözleşme tokeni, 10 Kasım’da 50 günlük hareketli ortalamayı ve son zamanlarda 100 günlük hareketli ortalamayı kırdı. Satış siparişleri yığılmaya devam ederken Ali Martinez’e göre, ATOM muhtemelen 31 doların altında bir günlük mum çubuğu basacak. Bu tür piyasa davranışı Ali Martinez’e göre, ufukta daha düşük fiyatlar için onay işlevi görecek.

Kaynak: TradingView

Bu gerçekleşirse Ali Martinez’e göre, ATOM‘un 200 günlük hareketli ortalamaya yani 23 dolara düşmesini hiçbir şey engelleyemez. Olasılıklar ayılar lehine görünse de destek olarak 31 doları geri almak ATOM’un düşüş trendini yavaşlatabilir. Daha da önemlisi Ali Martinez’e göre, ATOM’un tüm zamanların en yüksek seviyesini yaklaşık 45 dolarda yeniden test etmek için 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde 35 dolarda kapanması gerekecek. 

Analist: Fantom için bu seviyeler bekleniyor!

Fantom’un 13 Eylül’den beri fiyatını kontrol altında tutan konsolidasyon modelini kırdıktan sonra bir ayağı daha da düşmüş gibi görünüyor. Proof-of-Stake zincirinin FTM tokeni, paralel bir kanalın alt sınırı tarafından temsil edilen önemli bir destek bariyerini aştı. Böylesine güçlü bir dayanak noktasının kesilmesi, 100 günlük hareketli ortalamaya doğru 1,62 dolarda %40’lık bir düzeltme öngördü. 

Kaynak: TradingView

Ali Martinez’e göre, Fantom şu ana kadar %27’den fazla geri çekildi ve düşüş hedefini karşılama yolunda görünüyor. 50 günlük hareketli ortalamanın 2,3 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, karamsar görünümü doğrulayacak. Ancak Fantom bu destek seviyesinin üzerinde kalmayı başarırsa Ali Martinez’e göre, aşağı yönlü hedefe ulaşmadan önce toparlanabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu