Kripto Paralar

Analist Uyardı: DOGE ve SHIB, Bu Düzeylere Kadar Düşebilir!

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün 69.000 dolar seviyesinin üzerine çıkıp tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Ancak bugün, piyasa değeri ile ilk 10’daki kripto para birimleri, satıcıların etkisiyle hafif düşüşler yaşadı. Bundan, popüler meme coin’le olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) da etkilendi. Peki, bu iki popüler coin için sırada neler var? Kripto para analisti Denys Serhiichuk analiz etti…

DOGE ve SHIB için sırada neler var?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere DOGE, Bitcoin’in (BTC) keskin yükselişini takip edemedi ve meme coin son gün içinde yüzde 2,25 oranında düştü. Analiste göre DOGE, ne yükseliş ne de düşüş sinyalleri ile geniş bir aralıkta işlem görüyor. 0,30 doların üzerinde bir düzeltme girişimi başarısız olduktan sonra altcoin, 0,26 dolar seviyelerinden el değiştiriyor. Ayrıca işlem hacmi de düşük kalıyor. Analiste göre bu durum da önümüzdeki günlerde yatay ticaretin en olası senaryo olduğu anlamına geliyor.

Öte yandan SHIB, yüzde 6,82’lik bir fiyat düşüşü ile DOGE’dan daha fazlasını kaybetti . Keskin düşüşe rağmen, SHIB yanlış bir kırılmanın ardından 0,0005 dolardan desteğe geri dönüyor. Analiste göre böyle bir hareket, alıcıların yükselişi sürdürmek için çok zayıf olduğu anlamına geliyor. Serhiichuk, bu durumda, satıcıların destek seviyesinin altında bir düzeltmeye sebep olacağını ve kısa süre içinde meme tokenının 0.00003528 dolara geri çekilebileceğini söylüyor. SHIB, yazım sırasında 0.00005143 dolardan işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu