Kripto Paralar

Analist Uyardı: Dogecoin Yatırımcıları Bu Tabanlara Hazır Olmalı!

Dogecoin fiyatı yazım sırasında hafif bir düşüş ile 0.25 dolardan işlem görüyorken bir analist, fiyatın son 53 gün içinde işlem gören yükselen kanaldan düşmesi durumunda fiyatın potansiyel olarak kritik desteği kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu düşünüyor.

Dogecoin (DOGE) düşüş yaşama tehlikesi altında mı?

Analist Marcel Pechman’a göre Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz, Binance’in DOGE çekme işlemlerine kısıtlama getirmesi olayı DOGE’un 0.25 dolara kadar düşmesine neden olan son fiyat zayıflığının arkasında olabilirdi. Yine de analist, Dogecoin açık pozisyonlarının önemli bir dirençle karşı karşıya olduğu türev piyasalarının da bu düşüşte rol oynamış olabileceğine dikkat çekiyor.

Analiste göre hacim verilerinden farklı olarak, açık pozisyon, yatırımcıların toplam risk maruziyetinin daha iyi bir resmini sunar. Güçlü fiyat hareketlerinden sonra anlık olarak kesilebilen alım satım faaliyetinden bağımsız olarak, oyuncular pozisyonlarını ayakta tuttuğu sürece açık pozisyon yüksek kalacaktır. Pechman, “1 milyar dolarlık vadeli işlem açık pozisyon işaretini kırmaya yönelik önceki dört girişimin, önemli fiyat düzeltmeleriyle nasıl sonuçlandığına dikkat edin. Şu anda gösterge 850 milyon dolarda duruyor, bu nedenle yakın risk geçmiş gibi görünüyor,” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte, 0,30 dolara doğru yüzde 17’lik bir pozitif fiyat hareketinin gözlemlenmesinin, DOGE türevleri metriğini potansiyel olarak korkulan 1 milyar dolarlık açık pozisyona geri getirebileceğine dikkat çekiyor. Ayrıca yatırımcıların kaldıraç pozisyonlarını yeniden açma ve fiyat değişikliğinden bağımsız olarak açık pozisyonları şişirme olasılığına da dikkat çekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu