Kripto Paralar

Analistler: Bitcoin Fiyatı Yakında Bu Doruklarda Olacak!

Yükselen ABD enflasyonu ve Evergrande salgınıyla ilgili FUD’lar Bitcoin fiyatı için son geri çekilmenin arkasındaki faktörler olabilir, ancak çoğu analist düşüşü “gerekli bir yeniden test” olarak görüyor. Ayrıtınlar Kriptokoin.com‘da.

Bitcoin boğaları 60.000 dolar üzerinde kalmayı başardı

Volatilite, kripto para piyasasında oyunun adıdır ve 11 Kasım akşamı Bitcoin fiyatındaki satış, ATH seviyelerinin altta yatan destek seviyeleri tarafından takip edildiğini hatırlatıyor. TradingView verileri, 10 Kasım’da 62.800 dolara düştükten sonra, BTC fiyatının, boğaların şimdi konsolide olmaya ve başka bir yükselişe hazırlandığı 65.000 dolara geri dönmeyi başardığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için düşüşler “geçici”

BTC’de 7.000 dolarlık hızlı bir düşüşün görülmesi şok edici olabilir, ancak analist ‘Nunya Bizniz’ için, “Bitcoin düşüşleri geçicidir”.

20 günlük MA ile birlikte Bitcoin fiyatını gösteren aşağıdaki grafikte gözlemlendiği gibi, BTC fiyatındaki bir yükselişin ardından, Bitcoin fiyatına dokunan veya kısa bir süre altına düşen bir geri çekilme yaşanması yaygındır.

Evergrande ve enflasyon piyasayı etkiliyor

Tellurian ExoAlpha’nın varlık yönetimi başkanı Jean-Marc Bonnefous, Evergrande hikayesinin piyasadaki son satışlar üzerindeki etkisi hakkında çok konuşulduğunu söylüyor:

Evergrande haberleri, Elon Musk’ın kriptolar için tweetleri ne ise hisse senetleri için de odur.

Bonnefous’a göre, “kripto piyasaları manşetlere aşırı tepki veriyor gibi görünüyor” ve “son düşüş muhtemelen son birkaç gündeki keskin ralliden sonra daha çok teknik bir konsolidasyon.”

Kripto pazarındaki fiyat hareketini etkileyen sadece Evergrande hakkındaki olumsuz manşetler ve fenomenlerin tweetleri değil. Bonnefous’a göre, ABD Tüketici Fiyat Endeksi’ndeki (TÜFE) son %6,2’lik artış da küresel finans piyasalarını ve Bitcoin fiyatını etkileyen önemli bir faktöre işaret ediyor. Bonnefous şunları da ekliyor:

ABD’deki son şok edici enflasyon rakamları, kısa vadeli taktik satış baskısının ötesinde Bitcoin fiyatları için destekleyici bir temel itici güç olmalı.

Bitcoin fiyatı gerekli bir yeniden test sürecinde

Son bir cesaretlendirme sözü, popüler Twitter analisti GalaxyBTC tarafından paylaşıldı. Analist şunları söyledi:

Boğa koşusunun sağlıklı bir şekilde devam etmesi için dünkü tekrar teste ihtiyaç vardı. Sanırım artık daha fazla pompalamaya başlayacağız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu