Kripto Paralar

Analistler Bu Altcoin’de Ralli Bekliyor: Fiyatını Katlayacak!

Topluluk arasında “Ethereum katili” olarak da bilinen Solana (SOL), ekosistemde en hızlı büyüyen kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıkıyor. NFT’lerin altcoin hareketi, Bitcoin ve Ethereum’dan SOL ekosistemine sermaye rotasyonu çekti. Ağustos ayını fiyat keşfi modunda geçtikten ve sonra kısa bir düzeltmenin ardından, analistler 216 dolar ATH’sinin aşılabileceğini düşünüyor.

Analistler, SOL’un Solana ağındaki gelişmelere dayalı olarak ralli yapmasını bekliyor

Solana’nın Ignition hackathon’u, ağın Blockchain de oluşturulan 568 yeni projeyle sonuçlandı. Yeni projelerin Solana’da bir sonraki kripto para birimi uygulamaları ve web3 altyapısını başlatması bekleniyor.

Solana’nın kilitli toplam değeri (TVL) Temmuz ayı sonunda 1 milyar dolar iken; ekosistemin en iyi 5 projesinin her birinin şu anda kilitli toplam değeri 1 milyar doların üzerinde. Ağ, çeşitli derecelerde nadirlik ile birkaç NFT projesini ve özelleştirilmiş uygulamaları kendine çekmiştir. Solana’daki büyüme başkanı Matty Tay, yakın tarihli bir tweet’te SOL ağındaki ilk beş projenin büyümesini yansıttı:

Temmuz sonunda tüm Solana DeFi ekosisteminin TVL’de 1 milyar doları vardı. Şimdi, her biri TVL’de 1 milyar doların üzerinde olan 5 ayrı proje var.

Analistler, Solana’nın diğer kripto para birimleri kadar merkezi olmadığını savunuyorlar

Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan tarafından özetlenen “Nakamoto katsayısı”, bir Blockchain ağının ne kadar merkezi olduğunu tahmin etmek için kullanılıyor. Nakamoto Katsayısını kullanarak, daha yüksek puanlar daha merkezi seviyelerine karşılık gelir. Solana’yı Nakamoto Katsayısı kullanarak ölçerken, yaygın inanışın aksine Bitcoin ve Ethereum’dan (ETH) daha yüksek puan alıyor.

İlginç bir şekilde, Solana’nın dolaşımdaki arzının %78’i, bir SOL ekosistem istatistik platformu olan Solana Beach’ten alınan verilere dayanarak toplanıyor. SOL’un hisseli arzındaki artış, SOL fiyatı için bir yükseliş anlatısını körüklüyor. @CanteringClark takma isimli Twitter analisti, SOL fiyatı konusunda iyimser ve altcoin projesinin diğerlerinden daha iyi performans göstermesini bekliyor. Clark şunları söylüyor:

Bu noktaya kadar uzun süre SOL’de kalmamızın pek çok nedeni var. Henüz trendi görüyor musunuz? Bitcoin’in ana gösteri olduğu bir günde bile, SOL daha iyi performans gösteriyor. Hızlı at.

Elliot Laybourne’ye BTC’den altcoin projelerine akışta SOL ilk sırada olabilir

Bir kripto para birimi analisti olan Elliot Laybourne, BTC’den altcoin projelerine sermaye rotasyonu başladığında SOL fiyatı konusunda iyimser. Polkadot ve Solana, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmaya başlamadan önce altcoin rallisine liderlik eden ilk iki kripto para birimiydi. Laybourne, analizini yakın tarihli bir tweet’te paylaştı:

Sermayenin BTC’den altcoin projelerine döndüğü zaman için SOL grafiğini beğeniyorum.

Laybourne ayrıca, son zamanlarda şunları söyledi:

Solana 85,00 doların üzerinde kaldığı sürece, yapısal boğa piyasasının bozulmadığını düşünüyorum. Bu nedenle, 100 dolara doğru herhangi bir düşüşte alım görmeyi bekliyorum. Solana yükselen trend kanalına saygı duyduğu sürece, uzun vadeli yükseliş fiyat görünümünü koruyorum.

Bu arada analistler, SOL fiyat trendine ATH seviyesi olan 225 dolara ulaşmaya hazır olduğunu tahmin ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu