Kripto Paralar

Analistten Dogecoin Kestirimi: DOGE, Bu Düzeyleri Kıracak!

Kripto analisti Akash Girimath’a göre, Dogecoin (DOGE) fiyatı, bir yükselişin devam ettiğini gösteren bir dizi daha yüksek bir zirve ve daha yüksek bir dip gösteriyor. Analist, DOGE’nin %70’i 0,45 dolara çıkarmak için 0,31 dolar ve 0,36 dolarlık engelleri aşması gerektiğini belirtiyor. Öte yandan analiste göre, 0,196 dolar destek tabanının kırılması, yükseliş tezini geçersiz kılacak. Kriptokoin.com olarak Akash Girimath’ın Dogecoin analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

“DOGE, SHIBA’ya benzer bir birikim aşamasında”

Analist Akash Girimath, Dogecoin (DOGE) fiyatının, gözle görülür bir yükseliş olmadan yaklaşık altı aydır konsolideolduğunu ve bu fiyat hareketinin can sıkıcı olsa da DOGE, patlamadan önce Shiba Inu’ya benzer bir birikim aşamasında göründüğünü belirtiyor. Analist, şu teknik seviyelere işaret ediyor:

Dogecoin fiyatı, kabaca altı aydır %50 Fibonacci uzatma seviyesinin altında 0,45 dolarda kaldı. DOGE için bu konsolidatif fiyat hareketi, alıcılar meme parasını daha yükseğe itmeye hazır olduğu için değişiyor gibi görünüyor.

Analiste göre, Dogecoin fiyatı patlayıcı hamleler bekliyor

Analiste göre, Ekim ayından bu yana, Dogecoin fiyatı daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler oluşturarak bir yükseliş eğilimi gösteriyor. Analist, bu yükselişin devam etmesi için DOGE’nin 0,31 dolar ve 0,36 dolar olmak üzere iki bariyeri aşması gerektiğinin altını çiziyor. Analiste göre, bu seviyeleri destek tabanlarına çevirmek, alıcıların yeniden canlandığını teyit edecek ve böylece Dogecoin fiyatını %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine denk gelen 0,45 dolara itecek. Bu yükseliş, mevcut konumdan %70’lik bir kazanç anlamına geliyor. Akash Girimath, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Yüksek bir yükseliş durumunda, yatırımcılar DOGE’nin 0,45 dolarlık tavanı bir fırlatma platformuna çevirmesini bekleyebilirler ve bu da 0,75 dolardan 2021’in en yüksek seviyelerine büyük bir yükselişi tetikleyebilir.

Dogecoin (DOGE) 1 günlük grafik

Analist Akash Girimath, kısa vadedeki yükseliş görünümünden bağımsız olarak, Dogecoin fiyatının 0,31 ABD doları veya 0,36 doları kıramazsa, zayıf bir satın alma baskısı veya artan satış baskısı anlamına geleceğini hatırlatıyor. Analiste göre, her iki durumda da, 0,19 dolardan istikrarlı destek seviyesine doğru bir düşüşe yol açabilir. Bu noktada analistin değerlendirmesi şu şekilde:

Dogecoin fiyatı bu dayanağın altında daha düşük bir dip üretirse, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu