Kripto Paralar

Analistten İnanılmaz Dogecoin Tahmini! Pekala Gerçekleşebilir Mi?

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, piyasadaki son birkaç hafta Dogecoin (DOGE) için çok da iyi geçmedi. Bununla birlikte, meme coin bu hafta fiyatının 0,23 doların üzerine çıkmasıyla bir miktar yükseliş gördü. Ancak, en iyi rakibi Shiba Inu’da görülen büyümeyi yansıtmadı. Öte yandan, bu hafta piyasanın açılışından bu yana istikrarlı bir artış kaydetti. Kripto analisti Best Owie’ye göre, teknik analiz bir fiyat artışına işaret etse de, önümüzdeki birkaç ay içinde kripto paranın nereye gideceğini doğru bir şekilde tahmin etmek zor. 

“Dogecoin %1.000 çıkışa hazırlanıyor”

Bu arada, Justin Bennett Dogecoin için yükseliş analizi yaptı. Rapor, dijital varlığı bir çıkış yoluna sokan son piyasa trendlerine işaret ediyor. Bu ralli, önceki kırılmaların büyüme modelini yansıtacağını ve önümüzdeki birkaç ay boyunca devam edeceğini söylüyor. Justin Bennett’in analizine göre, Dogecoin’in son birkaç aydaki tüm hareketi onu bu aya getirdi.

Justin Bennett raporunda Dogecoin’in son birkaç aydaki düşük momentumunun bu kırılma için bir hazırlık olduğunu açıklıyor. Durgun aylar Doge’un fiyat hareketlerini karakterize etmiş ve fiyatı 0,2 doların altına çekmişti. Bu tür bir kurulum bu yıl grafiklerde iki kez görüldü. Birincisi, kripto para rallisinin fiyatını yaklaşık %900 artırırken, ikincisi ise en belirgin olanıydı. İkinci kırılma gerçekleştiğinde, Dogecoin %1.200’ün üzerinde ralli yapmıştı ve bu, dijital varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,70 doların üzerine çıktığı zamandı. Justin Bennett’e göre, bu seferki fiyat hedefi aynı olmayabilir, ancak aynı kalıba bağlı kalması ve %1.000 fiyat artışına yol açması bekleniyor.

Kaynak: TradingView

Justin Bennett analizinde, bu kırılma için uyarının, varlığın 0,245 dolarlık direnç noktasını kırıp kıramayacağına bağlı olduğunu belirtiyor ve kurulumun tamamlanması için Doge’un bu fiyat noktasının üzerine çıkması gerektiğini söylüyor. Analist Best Owie’ye göre trendler, varlığın bir fiyat rallisine hazır olduğunu gösteriyor. Bu arada DOGE’nin, Bitcoin ve daha geniş piyasanın toparlanma eğilimleriyle çok fazla birlikte hareket etmediğini belirtmek gerekiyor. Best Owie, Dogecoin’in 0,32 dolara doğru koşmaya başlamasını ve boğaların 0,57 dolarlık bir zirveyi hedeflemesini bekliyor.

DOGE fiyat hareketleri

Dogecoin’in eksik olmadığı bir şey destekçileridir. Düşen fiyatlara rağmen, Dogecoin sahipleri daha uygun bir piyasa umuduyla çantalarına tutundular. Bu destek kripto paranın değerine çevrildi. Analist Best Owie’ye göre, varlığın fiyatının 2020 seviyelerine düşeceğine dair beklentiler ortadan kalktı ve bunun yerine, Doge çoğunlukla 0,2 dolar seviyesinin üzerinde kaldığından dolayı bu fiyat meme coin için yeni bir dip oldu.

Best Owie, Dogecoin’in geçen haftanın çoğunda mücadele ettiğini ve bu haftaya girerken momentumun düştüğünü belirtiyor. DOGE, Salı günü haftanın en düşük seviyesi olan 0,21 dolara geriledi. Ardından, 0,23 doların üzerinde istikrarlı bir şekilde toparlandı. Kripto analisti Best Owie’ye göre, bu durum da Justin Bennett’in 0,245 dolarlık tetikleyicisinin hafta bitmeden vurulacağını gösteriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu