Kripto Paralar

Analistten Kritik İddia: Bitcoin 20-30 Bin Dolara Mı Gidiyor?

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) fiyatının az önce bir düşüş trendinin başlangıcını işaret eden bir düşüş formasyonu olan devasa bir çift tepe oluşturma ihtimalini inceliyor.

Benjamin Cowen: Bitcoin fiyatının 60.000 dolar direnci artık destek

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, çift tepeli bir formasyondan ziyade, Bitcoin’in (BTC) daha önce sert bir direnç seviyesini desteğe dönüştürmeye başladığın söylüyor:

Bunu bir çift tepe olarak görmüyorum. Söyleyeceğim şey, büyük olasılıkla makro düzeyde destek oluşturuyoruz. Bununla kastettiğim, haftalık zaman dilimine bakarsak, farkedeceğiniz şey, bu yılın başlarında daha önce direniş olarak tuttuğumuz buradaki 60.000 dolar alanı… Aylarca direniş olarak tuttuğumuz bu alan, şimdi destek oluyor. Benim gördüğüm bu.

Kriptokoin.com analizlerini paylaştığımız Cowen, 60.000 dolar civarındaki tüm hacimle, bir sonraki ayı piyasasının geldiği zaman dibe vurduğu seviye olabileceğini ekliyor:

Gelecekte, mevcut fiyatların bir sonraki ayı piyasası dibi civarında olabileceği konusunda iyi bir şans olduğunu düşünüyorum. Bugünkünden daha düşük olabilir, biraz daha yüksek olabilir, ancak şu anki fiyatlar civarında bir sonraki ayı piyasasının dibi olabileceğini söyleyebilirim. Bitcoin’in 20.000 dolara gideceğine inanmıyorum. 30.000 doları bulacağını sanmıyorum. Bana Bitcoin için taban nedir diye sormanız gerekse, muhtemelen bunu 20 haftalık hareketli ortalamayı baz alırdım…

Sonuç

20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA), Cowen’in “boğa piyasası destek bandı” dediği şeyi oluşturmak için 21 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) ile birleşir. 20 haftalık SMA şu anda kabaca 47.000 dolarda ve her gün yavaşça yükseliyor. Cowen, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda “mutlak korku” fiyat alanı haline gelebilecek uzun vadeli bir makro düzeyde destek seviyesi oluşturma sürecinde olabileceğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu