Blog

aski abonelik alma ücreti 2021

Aski Abonelik Alma Ücreti 2021, Abonelik İşlemleri

Yeni bir eviniz varsa ya da tesisatları yoksa bu durumda sizin aboneliği almanız gerekir. Aski abonelik alma ücreti 2021 yılı için oldukça makul bir fiyattan açıklandı. Bununla beraber daha önce tesisat alındıysa siz aboneliği kendi adınıza alabilirsiniz, bunun içinde başvuru yaparken ek olarak 144 TL güvence bedeli ödemeniz gerekir. Abonelik işlemleri için ödenen bu miktarlar her yıl açıklanır, bedellerin ne kadar olacağı ilden ile farklılık gösterir. Abonelik internet veya kurumdan yapılır, herkes evin bulunduğu ilçede başvuru yapar. Gerekli belgeler teslim edilir ve sonrasında ilk bağlantı ise bağlantı bedeli ile güvence bedeli, isim değişikliği işlemi ise de sadece güvence bedeli ödenir.

Aski Abonelik Alma Ücreti 2021, Başvuru Yolları

Aski abonelik alma ücreti 2021 yılı için ilan edilirken salgın etkisinde meydana gelen başvuru değişiklikleri de ilan edilmiştir. Bunların başında randevu sistemi gelmektedir. Yüz yüze işlem yapmak isteyen kişiler için yakın dönemde izin çıkmıştır ancak bu görüşme için insanları binaların önünde bir sıraya sokmak yerine randevulu görüşme sistemine geçilmiştir. Randevu alan vatandaşlar bu saatte kurumda olarak burada yoğunluk oluşmasına fırsat vermiyor. Böylece toplum sağlığı korunmaya çalışılıyor. Diğer yandan E-devlet ve Online İşlemler üzerinden yapılabilen işlemler genişletildi. Abonelik alma ya da isim değişikliği başvurusu için kuruma gitmek yerine internet üzerinden kolayca talimat verebilirsiniz.

Aski Abonelik Alma Ücreti 2021

Aski abonelik alma ücreti 2021, bu ücret her yılın başında belirlenir ve daha sonra Aski tarafından halka duyurulur. Daha sonraki süreçte işlemi yaptırmak isteyen kişiler bu bedeli ödemek zorundadır. Aski 2021 yılında tüm konutlar için bağlantı bedelini 195 TL olarak açıklamıştır. Bu ödeme güvence bedeli gibi faturaya yansıtılmış taksitler şeklinde ödenemez, bu ücret abonelik açılırken ilk başta tek taksit olarak peşin ödenmelidir. Bağlantı bedeli ödendikten ve gerekli belgeler verildikten sonra 144 TL olan teminat bedeli de ödenir ve en kısa sürede kurumun çalışanları konutunuza gelerek gerekli işlemleri yapar ve bu şekilde sun kullanımına başlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

1-) Aski abonelik ücreti dışında teminat bedeli ödemem gerekir mi?

Her ilde olduğu gibi Aski de yeni abonelik açtıran kişilerden ilk olarak bir abonelik ücreti ve bunun yanında kurumun kendisini olabilecek sorunlara karşı hazırladığı güvence bedeli istenir.

2-) Abonelik açtırma ve güvence bedeli olarak ödenen tutarlar geri alınabilir mi?

Abonelik açtırma bedeli olarak ödenen tutar, her yeni abonelikte ödenir ve bu tesisat için alınan bir ücrettir, geri ödemesi yapılmaz. Diğer yandan güvence bedeli bir tesisat üzerinde isim değişiklikleridir. Her yeni isim aboneliği üzerine alırken güvence bedeli öder ve abonelik biterken bu bedelin artan kısmını alır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu